Schetyna: Petru ma "otwarte drzwi" w PO. Były lider Nowoczesnej: dziękuję, ale nie skorzystam

Polska
Schetyna: Petru ma "otwarte drzwi" w PO. Były lider Nowoczesnej: dziękuję, ale nie skorzystam
PAP/Leszek Szymański

Szef PO Grzegorz Schetyna powiedział, że nie chce, by Ryszard Petru kończył przygodę z polityką i zapewnił, że będzie trzymał za niego kciuki. Pytany, czy Petru ma "otwarte drzwi" w Platformie, Schetyna podkreślił, że wielokrotnie już to mówił. Założyciel Nowoczesnej powiedział, że nie skorzysta z zaproszenia.

- Bardzo dziękuję Grzegorzowi Schetynie za zaproszenie do Platformy Obywatelskiej, ale nie skorzystam - powiedział we wtorek w programie "Graffiti" w Polsat News Ryszard Petru. Jak podkreślił Nowoczesna powstała, jako kontra do PO. - Platforma jest partią konserwatywno-ludową, za mało ukierunkowaną na przedsiębiorczość - zauważył polityk. Według niego dowodem na to jest "chociażby skok na OFE, czy utrudnienia dla firm wprowadzone za czasów, gdy ministrem finansów był Jacek Rostowski".

 

Petru - były lider i założyciel Nowoczesnej, który w ubiegły piątek opuścił tę partię - zaprosił w niedzielę na Twitterze do współpracy "wszystkich, którzy chcą pracować merytorycznie dla Polski". Polityk podał, by kontaktować się z nim za pośrednictwem maila. Według informacji PAP, celem niedzielnego apelu jest zbudowanie zaplecza merytorycznego w całej Polsce dla stowarzyszenia Plan Petru i pozyskanie nowych członków.

 

Schetyna w rozmowie w Radiu Zet wyraził nadzieję, że nowy projekt Ryszarda Petru powiedzie się. - Jeżeli Petru chce pisać nowy projekt polityczny i go tworzyć to mam nadzieję, że mu się uda. On wiele zrobił dla polskiej polityki. Nie rozumiem tylko tego wyjścia i tych gestów - powiedział szef PO.

 

"To był wielki projekt"

 

Pytany, czy Petru ma "otwarte drzwi" w PO, Schetyna podkreślił, że "cały czas, wielokrotnie" to mówił. "Nie chcę, żeby Petru kończył swoją przygodę z polityką, będę zawsze trzymał za niego kciuki. Ryszard ważne żebyś był w polityce, ważne żeby energia, którą masz nie poszła na marne" - powiedział Schetyna zwracając się do Petru.

 

Szef PO zaznaczył, że aby "zrobić od zera partię polityczną i osiągnąć poparcie 8 proc., to jest duża rzecz". - Ja z szacunkiem do tego podchodzę. To był wielki projekt (Nowoczesna - red.). Chodzi o to, żeby tego nie zmarnować - zaznaczył.

 

Zaznaczył przy tym, że nie odnosi wrażenia, że najnowsze zamierzania b. lidera Nowoczesnej, "to projekt przygotowany i Ryszard Petru zmierza drogą, którą zaplanował". "Dużo tu jest emocji i odreagowywania na rzeczywistość" - stwierdził Schetyna.

 

- Rozumiem, że to są emocje, a nie kalkulacja polityczna. Jestem zasmucony, jeśli będzie to rozjechanie się projektu. Z szacunkiem doceniam jego (Petru) dokonania i wolę żebyśmy pamiętali o projekcie Nowoczesna - powiedział szef PO.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie