"Przyjdź do kościoła, zanim cię przyniosą". Proboszcz z Latowic wywiesił kontrowersyjny baner

Polska
"Przyjdź do kościoła, zanim cię przyniosą". Proboszcz z Latowic wywiesił kontrowersyjny baner
PAP/Tomasz Wojtasik

Wjeżdżający do Sieroszewic (Wielkopolskie) widzą na ścianie opuszczonego budynku wielki baner, a na nim zdjęcie kościoła i osób niosących trumnę. Jest też napis: "Przyjdź do kościoła - niedziela - zanim cię przyniosą". To dzieło proboszcza parafii w Latowicach ks. Damiana Hołosia. - Chcę przypomnieć ludziom, by do kościoła chodzili za życia, a nie wtedy, kiedy rodzina urządza pogrzeb - tłumaczy.

 

Proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Latowicach ks. Damian Hołoś, do której należą też Sieroszewice, powiedział, że zdjęcia kościoła i pogrzebu zrobił samodzielnie. - A napis też sam wymyśliłem - przyznał duchowny.

 

- W ten sposób, chcę przypomnieć ludziom, żeby do kościoła uczęszczali za życia, a nie wtedy, kiedy rodzina urządza pogrzeb - wyjasnił.

 

Proboszcz Hołoś zapewnił, że nikomu nie odmówił kościelnej ceremonii pochówku, "ale zmarłego, który nie chodził do kościoła, nie wprowadzam osobiście, robi to za mnie rodzina" - wyjaśnił.

 

Nie wszystkim pomysł się podoba

 

Baner nie spodobał się niektórym mieszkańcom Sieroszewic.

 

- Jestem osobą wierzącą, ale nie na miejscu jest, żeby w taki sposób codziennie przypominać o naszej śmierci. Nic nie mogę zrobić, bo każdy ma prawo do wyrażania swoich pomysłów, nawet w taki dziwny sposób - skomentował wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski.

 

Z kolei sołtys Sieroszewic Tadeusz Łapiński powiedział, że "mieszkańcy mówią, iż kościół jest od tego, żeby się w nim modlić, a nie od tego, żeby w taki sposób przypominać nam o naszym losie" - powiedział.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie