Hartwich: decyzję w sprawie pomocy dla niepełnosprawnych może podjąć jedynie Jarosław Kaczyński

Polska

- Jestem przekonana, że decyzję w sprawie pomocy dla niepełnosprawnych może podjąć tylko jedna osoba i jest to pan prezes Kaczyński. I mocno liczymy na to - powiedziała w programie "Skandaliści" liderka sejmowego protestu Iwona Hartwich. Dodała, że kardynał Stanisław Nycz, który w sobotę spotkał się z protestującymi, "zrozumiał dlaczego walczymy o 500 złotych dla naszych dzieci".

Hartwich powiedziała w programie "Skandaliści", że protestujący liczą też na premiera Mateusza Morawieckiego, "który może po tych słowach wypowiedzianych z ust jego ojca, przeliczy te finanse".

 

Marszałek senior Kornel Morawiecki zaapelował na łamach "Super Expressu" o zakończenie protestu w Sejmie i o to, aby rząd przeznaczył 500 złotych na niepełnosprawnych, choćby wprowadzając podatek dla najbogatszych.

 

- Te pieniądze są tym rodzinom potrzebne - przekonywał. Podkreślił, że opowiada się za daniną solidarnościową, z której m.in. mógłby być finansowany dodatek rehabilitacyjny.

 

"Rozumie dlaczego my walczymy"

 

Hartwich powiedziała też, że jest zadowolona z sobotniego spotkania z metropolitą warszawskim kard. Kazimierzem Nyczem, który w Sejmie odwiedził protestujących.

 

- Kardynał wysłuchał problemów. Osoby niepełnosprawne mówiły dlaczego tutaj są. Usłyszeliśmy od księdza kardynała, że on zrozumiał ten problem, o co tak naprawdę chodzi, że rozumie dlaczego my walczymy dla tych osób o te 500 złotych - powiedziała Hartwich.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Skandaliści" można obejrzeć tutaj.

 

Polsat News, polsatnews.pl

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie