Nie można było wejść do szpitala, w którym przebywa Kaczyński. Alarm okazał się fałszywy

Polska
Nie można było wejść do szpitala, w którym przebywa Kaczyński. Alarm okazał się fałszywy
Wiki Media/Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl

"Pacjenci i odwiedzający, którzy chcieli wejść do szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie zostali odprawieni z kwitkiem" - podał w piątek po południu portal wp.pl. Według pacjentów bramy szpitala zamknięto na polecenie policji, a na jego teren są wpuszczane tylko auta SOP. Jak dowiedział się polsatnews.pl szpital dostał anonim o ładunku wybuchowym. Wieczorem okazało się, że alarm był fałszywy.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie ze szpitala przy ul. Szaserów (Wojskowy Instytut Medyczny - red.). Pracownicy odebrali anonimowy telefon z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie szpitala - powiedziała polsatnews.pl oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji w Warszawie Joanna Węgrzyniak. Jak dodała, przy zabezpieczeniu pirotechnicznym na teren nie będą wpuszczane osoby postronne.

 

"Mam nadzieję, że pacjenci zrozumieją"

 

- Pracownicy szpitala faktycznie odebrali telefon o możliwości podłożenia materiału niebezpiecznego - potwierdził rzecznik prasowy szpitala lek. płk Jarosław Kowal. Rzecznik przekazał, że akcja policji trwa mniej więcej od godz. 16. Podkreślił, że szpital nie był całkowicie zamknięty dla pacjentów - nie wstrzymano m.in. ruchu karetek pogotowia.

 

- Akcja skończy się, gdy powołany zespół kryzysowy, uzna że sytuacja na miejscu jest bezpieczna. Zdaję sobie sprawę, że jest to dużą uciążliwością dla pacjentów, ale mam nadzieję, że jeśli będą mieli taką informację to zrozumieją nasze decyzje - dodał płk Kowal.

 

Alarm okazał się fałszywy, a szpital zaczął przyjmować pacjentów w normalnym trybie ok. godz. 19:30.

 

Jednym z pacjentów Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie jest prezes PiS Jarosław Kaczyński. Od czwartku - z przerwami - przebywa w Klinice Gastroenterologii, Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych. Politycy PiS przekonują, że poza kontuzją kolana prezesowi nic nie dolega. Kaczyńskiego mieli już odwiedzić w szpitalu m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki  i wicepremier Beata Szydło.

 

polsatnews.pl, wp.pl

bas/dro/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie