Politycy PiS mają zakaz udziału w marszu św. Huberta, który współorganizuje środowisko Radia Maryja

Polska
Politycy PiS mają zakaz udziału w marszu św. Huberta, który współorganizuje środowisko Radia Maryja
PAP/Marcin Obara

- Tak, jest zakaz - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek portalowi 300polityka.pl. Chodzi o udział polityków Prawa i Sprawiedliwości w I Marszu św. Huberta organizowanym przez Ekologiczne Forum Młodzieży związane z Janem Szyszką oraz środowiska bliskie Radiu Maryja. Politycy, którzy złamią zakaz i 12 maja jednak przemaszerują ulicami Warszawy mogą się liczyć z "surowymi konsekwencjami".

- W marszu wezmą udział myśliwi, leśnicy, ludzie związani z przemysłem futrzarskim, rolnicy i wszyscy ci, którzy mają wielki wpływ na kształtowanie polskiej przyrody - zapowiadają organizatorzy. Mają się też pojawić przeciwnicy aborcji.

 

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że może to być również marsz protestacyjny "niektórych środowisk" wobec działań rządu.  

 

Informację o zakazie potwierdziła rzecznika PiS Beata Mazurek. - Tak, jest zakaz - powiedziała.

 

Według portalu 300polityka, politycy PiS zostali poinformowani o zakazie przez Ryszarda Terleckiego podczas posiedzenia klubu. Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS, wicemarszałek Sejmu miał zapowiedzieć wówczas, że ci, którzy złamią zakaz, mogą spodziewać się "surowych konsekwencji, włącznie z wykluczeniem z klubu".

 

Uczestnicy marszu wyruszą w sobotę, 12 maja, o godz. 11 sprzed Belwederu, aby o godz. 14 dojść przed Sejm. 

 

Kościół i przyroda, Rydzyk i Szyszko

 

"Tym pokojowym marszem chcemy pokazać naszą siłę i gotowość, że nadal chcemy służyć swoją pracą i doświadczeniem naszej Ojczyźnie, której na imię Polska. (...) Zabierzmy ze sobą dzieci. Możemy zabrać ze sobą sztandary, psy, sokoły, czapki leśnika, kapelusze myśliwskie, aby zamanifestować jak bardzo jesteśmy potrzebni dla rozwoju Polski" - napisali organizatorzy.

 

 

W tym samym czasie w Warszawie odbędzie się konferencja naukowa "Jeszcze Polska nie zginęła - wieś - rok później", zorganizowana m.in. przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Otworzą ją m.in. ojciec dr Tadeusz Rydzyk i  b. minister środowiska prof. Jan Szyszko.

 

Wśród tematów konferencji m.in.: Kościół i przyroda - Wolność artystyczna czy działania z premedytacja; Zrównoważona gospodarka łowiecka dla polskiej wsi; Filozoficzna analiza ideologicznych podstaw animalizacji człowieka i humanizacji zwierząt i drzew.

 

300polityka, polsatnews.pl

dk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie