TVP odmówiła publikacji spotu PO. Partia złożyła skargę do KRRiT i Rady Mediów Narodowych

Polska
TVP odmówiła publikacji spotu PO. Partia złożyła skargę do KRRiT i Rady Mediów Narodowych
Polsat News

- Platforma Obywatelska składa skargę na Telewizję Polską do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i do Rady Mediów Narodowych w związku z odmową publikacji spotu informującego o "Marszu Wolności" - powiedział w środę rzecznik PO Jan Grabiec. - TVP służy jednej partii, PiS - ocenił Mariusz Witczak (PO).

Jak dodał Grabiec, odmowę Platforma otrzymała we wtorek. - Chcieliśmy odpłatnie, przez agencję reklamową, opublikować spot w programie pierwszym Telewizji Polskiej zgodnie z cennikiem TVP. Uważamy, że jest to przejaw cenzury politycznej i dyskryminacji opozycji - ocenił rzecznik PO.

 

Witczak jest zdania, że działanie TVP jest "intencjonalne". - W naszej ocenie telewizja publiczna została zawłaszczona i służy jednej partii - Prawu i Sprawiedliwości i wyklucza bardzo wielu wyborców, którzy nie sympatyzują z PiS - zaznaczył poseł PO.

 

"Obronimy demokrację!"

 

Chodzi o najnowszy spot Platformy, który zachęca do udziału w sobotnim "Marszu Wolności" w stolicy. W 30-sekundowym materiale PO widać rodzinę, która przy grillu w ogrodzie ogląda mecz. W pewnym momencie na ich telewizorze pojawia się obraz krzyczącej w Sejmie wicepremier Beaty Szydło, która przekonuje, że "te nagrody im się po prostu należały!". Następnie na odbiorniku widać prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ze swą wypowiedzią, w której nazwał posłów Platformy "kanaliami". W spocie wykorzystano też fragment wywiadu szefa PiS, gdzie mówił o "najgorszym sorcie".

 

W tym momencie rodzina wstaje od stołu, bierze do rąk flagi - biało-czerwoną i unijną i idzie na marsz PO. "Grilla zrób w niedzielę, a w sobotę chodź na marsz" - zachęca lektor w klipie Platformy. "Obronimy demokrację!" - słychać na zakończenie materiału.

 

 

"Marsz Wolności" 12 maja

 

"Marsz Wolności" PO wyruszy w sobotę o godz. 13 z Ronda de Gaulle'a, następnie przejdzie Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem na Plac Zamkowy. Tam zakończy go koncert z udziałem polskich muzyków.

 

To już trzecie tego typu wydarzenie organizowane przez PO, Nowoczesną i Komitet Obrony Demokracji; podobne marsze przeszły stołecznymi ulicami w maju 2016 i 2017 roku.

 

Platforma liczy, że tegoroczna manifestacja zgromadzi kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie