Nieznane zdjęcie Marii Kaczyńskiej i prezydenta. "Nie widziałem go wcześniej. Wzruszenie..."

Polska
Nieznane zdjęcie Marii Kaczyńskiej i prezydenta. "Nie widziałem go wcześniej. Wzruszenie..."
Twitter.com/@AndrzejDuda

Prezydent opublikował na Twitterze swoje nieznane wcześniej zdjęcie z byłą pierwszą damą Marią Kaczyńską. Na fotografii widać, jak Andrzej Duda, który wtedy jeszcze nie był głową państwa, klęczy przed żoną ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Zdjęcie, według informacji podanej we wpisie na twitterowym profilu Andrzeja Dudy, nie było wcześniej znane, a zostało odnalezione w archiwum fotograficznym Kancelarii Prezydenta.

 

 

Fotografia najprawdopodobniej powstała w czasie, gdy Andrzej Duda nie będąc jeszcze prezydentem, pełnił funkcję podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta i był jednym z najbliższych współpracowników prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Funkcję te sprawował od 2008 roku aż do dnia katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

 

"Gdy coś jej się nie podobało, po prostu to mówiła"

 

Niedawno z okazji ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu wideo portalowi onet.pl. Wspominał w nim śp. Marię Kaczyńską, jako osobę "ciepłą", "zawsze spokojną", "mądrą życiowo" i "prostolinijną".

 

- Czasem się zdarzało, że Pani Prezydentowa wzywała mnie do siebie, bo miała zwykłe ludzkie sprawy. Ludzie pisali do niej listy o różnych swoich zmartwieniach czy prosząc o pomoc. I czasem były to rzeczywiście sprawy prawne - powiedział w wywiadzie prezydent.

 

- Można także powiedzieć, że była bardzo prostolinijna. Gdy coś jej się nie podobało, po prostu to mówiła, ale nigdy w sposób nieprzyjemny, tylko zawsze miało się wrażenie, że robi to z życzliwości, odbiór był taki, że chce pomóc - wyjaśnił prezydent.

 

Prezydent Lech Kaczyński, który sprawował urząd od 2005 roku zginął wraz z małżonką oraz 94 pozostałymi członkami oficjalnej delegacji na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie rządowego samolotu Tu-154M w Smoleńsku.

 

Ciała pary prezydenckiej zostały sprowadzone do kraju i wystawione na widok publiczny, a następnie 18 kwietnia 2010 roku pochowane w sarkofagu w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów bazyliki archikatedralnej św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu. W tym samym roku na warszawskich Powązkach powstał symboliczny grób pary prezydenckiej.

 

polsatnews.pl, onet.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie