Ciepła, serdeczna i z klasą - taka była Pierwsza Dama - Maria Kaczyńska

Polska

Przypominamy spotkanie reporterki "Wydarzeń" Moniki Zalewskiej z Marią Kaczyńską w Pałacu Prezydenckim. Zwierzała się reporterce Polsat News m.in. z tego, że Lech Kaczyński nie lubił mieszkać w Pałacu. - Ja też nie przepadam, tu jest ciągle ciepło - mówiła Maria Kaczyńska.

10 kwietnia 2010 r. o godz. 8:41 samolot Tu-154M z delegacją udającą się na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią, wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.

 

"Żal pozostaje i na pewno będzie"

 

- Wieczna pamięć i smutek z powodu tego, że odeszli - tak wielu dobrych ludzi, polskich patriotów - powiedział prezydent dziennikarzom po wyjściu z krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów. - Wiadomo, że czas leczy rany i wiadomo, że co roku to uczucie i spojrzenie jest nieco inne, ale żal pozostaje i na pewno będzie - mówił we wtorek na Wawelu prezydent Andrzej Duda po złożeniu kwiatów na sarkofagu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

 

Polsat News

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie