Pierwsze oficjalne zdjęcia najmłodszego dziecka Williama i Kate

Świat
Pierwsze oficjalne zdjęcia najmłodszego dziecka Williama i Kate
PAP/EPA/DUCHESS OF CAMBRIDGE HANDOUT

Fotografie zostały zrobione 26 kwietnia i 2 maja w Pałacu Kensington. Na pierwszym z nich jest książę Louis Arthur Charles, który przyszedł na świat kilka dni wcześniej - 23 kwietnia. Na drugim ze zdjęć widzimy go razem ze starszą siostrą, księżniczką Charlotte, która 2 maja obchodziła trzecie urodziny.

"Książę i księżna Cambridge z przyjemnością dzielą się dwoma zdjęciami księżniczki Charlotte i księcia Louisa. Obie fotografie zostały zrobione przez księżną Cambridge" – czytamy na oficjalnym koncie brytyjskiej rodziny królewskiej na Facebooku.

 

 

Rodzina królewska dodała, że "dziękuje wszystkim za miłe wiadomości, które otrzymali po narodzinach księcia Louisa, a także za te z okazji trzecich urodzin księżniczki Charlotte".

 

Piąty w kolejce do tronu

 

Książę Louis jest piąty w linii sukcesji - po księciu Karolu, swoim ojcu Williamie i rodzeństwie: pięcioletnim George'u i trzyletniej Charlotte, a przed młodszym bratem Williama, Harrym.

 

Dzięki wprowadzonej w 2013 roku reformie córka Williama i Kate - Charlotte - zachowała swoje miejsce przed urodzonym w poniedziałek synem z racji wieku. Zgodnie z obowiązującym uprzednio prawem wszyscy chłopcy i mężczyźni mieli pierwszeństwo w sukcesji tronu przed swoimi siostrami, nawet jeśli były one od nich starsze.

 

Objęcie tronu przez trzecie dziecko pary z rodziny królewskiej jest niezwykle rzadkie i nie zdarzyło się jeszcze nigdy w rodzie Windsorów. Ostatni taki przypadek miał miejsce w 1830 roku, kiedy królem został 64-letni William IV, syn Jerzego III i królowej Charlotte.

 

polsatnews.pl, PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie