Prezydent Andrzej Duda wywiesił flagę. Pokażcie, jak Wy obchodzicie 2 maja

Polska

"2 maja jest Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą, a następnego dnia Święto Narodowe 3 Maja. Prezydent @AndrzejDuda zachęca do wywieszenia flagi! #WywieśFlagę" - napisano pod filmem opublikowanym na koncie na Twitterze PL1918 prowadzonym przez Kancelarię Prezydenta. Pokażcie jak obchodzicie Dzień Flagi i prześlijcie nam swoje zdjęcia.

 

Zdjęcie flagi z Zamościa przysłał nam nasz użytkownik Janek.

 

Janek Cios

 

Flaga od Małgorzaty:

 

Małgorzata

Flaga od Krzysztofa z Jaworzni:

Krzysztof

Zdjęcie od pana Roberta:

Robert

 

"Cześć i chwała niepodległej i suwerennej Rzeczpospolitej Polsce" - napisał Paweł.

 

Paweł 

Zdjęcie od pani Barbary:

Barbara

Flaga Polski i flaga Europy od Władysława:

Władysław

Flaga "okienna" od  Barbary:

 

 

Zdjęcie wykonane przez Marka z Zamościa:

 

Bieg Flagi w bazie Adazi na Łotwie. Udział brało 223 żołnierzy z Polski, Hiszpanii, Kanady, Włoch, Łotwy, Albanii, na dystansie 10 km. Zdjęcie zrobione przez Sebastiana przed startem, podczas rozgrzewki:

 

Sebastian

 

 

Flaga w doniczce od Danuty: 

 

Danuta

Świnoujście, zdjęcie zrobione przez Kacpra

 

Kacper

 

Zdjęcia swoich flag możecie przesyłać nam na Facebooku i przez platformę widzisz-zareaguj.

 

Prezydent rozdał flagi

 

Na wieży zegarowej Zamku Królewskiego w Warszawie, w środę w Dniu Flagi, uroczyście podniesiono flagę państwową. Po jej podniesieniu odbyła się uroczysta defilada wojskowa przy akompaniamencie orkiestry wojskowej. Prezydent oraz pierwsza dama rozdawali biało-czerwone flagi warszawiakom oraz osobom zgromadzonym na placu Zamkowym.

 

Po południu prezydent wręczył na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odznaczenia państwowe i flagi państwowe przedstawicielom organizacji z kraju oraz polonijnym.

 

 

Jak podkreślił, to w budynku Pałacu Prezydenckiego w 1791 r. dyskutowano o konstytucji, a sam budynek związany jest zarówno z pięknymi, jak i trudnymi momentami historii. Prezydent podkreślił, że w Pałacu Prezydenckim podpisano Układ Warszawski, a z drugiej strony miały tam miejsce obrady Okrągłego Stołu, a dziś odbywają się najważniejsze uroczystości, w tym wręczenie nominacji profesorskich, sędziowskich oraz najwyższych odznaczeń państwowych.

 

- To jest właśnie nasza historia, która spowodowała, że Polacy rozsiani są na całym świecie, że mieszkają na wszystkich kontynentach - mówił prezydent. - Dzisiaj, w dniu, w którym w szczególny sposób myślimy o naszych rodakach poza granicami, a oni myślą o nas, chciałem wszystkim Polakom mieszkającym z dala od Polski podziękować za tę działalność, którą prowadzicie dla Polski i dla polskości - zaznaczył.

 

PAP

bas/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie