Agata Kornhauser-Duda złapała za łopatę. Pierwsza dama kopała w Radomiu

Polska

Żona prezydenta Agata Kornhauser-Duda razem z leśnikami i uczniami szkół z Radomia sadziła drzewa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Pierwsza dama wzięła w piątek udział w Święcie Lasu. Sadzenie drzew w radomskim Lesie Kapturskim odbyło się już po raz szósty i było częścią ogólnopolskiej akcji "1000 drzew na minutę".

Małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda wzięła w piątek udział w Święcie Lasu w Radomiu. Razem z leśnikami i uczniami z lokalnych szkół, sadziła drzewa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Dobry przykład troski o dobro wspólne

 

- Jestem przekonana, że ten rodzaj podejmowanych działań, które mają na celu ochronę środowiska naturalnego, ale także dbanie o czystość powietrza, to bardzo dobry przykład troski o dobro wspólne - powiedziała Kornhauser-Duda.

 

Jak zaznaczyła, tego rodzaju przedsięwzięcia mają wspólnotowy charakter. - I dla mnie to myślenie nie tylko o sobie, ale także o przyszłych pokoleniach, to jest także przejaw patriotyzmu - oceniła.

 

Według małżonki prezydenta, ta cenna inicjatywa nabiera szczególnego znaczenia w tym roku, ponieważ przebiega pod hasłem sadzenia lasu na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Kornhauser-Duda podkreśliła, że jest pełna uznania także dla wszystkich innych inicjatyw podejmowanych przez Polaków, zarówno w kraju, jak i za granicą, które mają na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

- Liczę na to, że w tym całym jubileuszowym roku, każdy z Polaków znajdzie coś dla siebie, by godnie, z radością, uczcić naszą wolność - powiedziała.

 

Dołek pani prezydentowej

 

Małżonka prezydenta sadziła drzewa wspólnie z dziećmi z lokalnych szkół.

 

- Pani prezydentowa wykopie dołek, a ja wsadzę drzewko - zaproponowała nieśmiało dziewięcioletnia dziewczynka. Kornhauser-Duda przystała na tę propozycję, i przechodząc od dziecka do dziecka, pomagała w sadzeniu drzew.

 

Święto Lasu odbyło się w Lesie Kapturskim w Radomiu po raz szósty. Radomscy leśnicy włączyli się w ogólnopolską akcję sadzenia lasów "1000 drzew na minutę". Uczczono także 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Przy pomniku przyrody, 200-letnim dębie postawiono upamiętniający ten fakt kamień.

 

W tym roku na terenie nadleśnictw podlegających Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, posadzono blisko 17 mln drzew, odnawiając ponad 2 tys. ha. 

 

PAP

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie