Koalicja PO i Nowoczesnej dogania PiS. Nowy sondaż

Polska
Koalicja PO i Nowoczesnej dogania PiS. Nowy sondaż
Polsat News

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, to 38 proc. ankietowanych oddałoby swój głos na Prawo i Sprawiedliwość, a 35 proc. na koalicję PO-Nowoczesna - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Pollster dla "Super Expressu". Głosy rozłożyłyby się zupełnie inaczej, gdyby partie Grzegorza Schetyny i Katarzyny Lubnauer nie zdecydowały się na współpracę.

W Sejmie znalazłyby się też Kukiz’15, SLD, PSL i Wolność.

 

Na ruch Pawła Kukiza zagłosowałoby 8 proc. badanych. SLD mogłoby liczyć na 6 proc. poparcia, a PSL i Wolność - 5 proc. Progu wyborczego nie przekroczyłaby partia Razem, na którą głos oddałoby 3 proc. ankietowanych.


Premia za jedność


Gdyby PO i Nowoczesna nie zdecydowały się na zawiązanie koalicji na partię Grzegorza Schetyny zagłosowałoby 24 proc. badanych, a na Nowoczesną tylko 5 proc. Poparcie dla PiS wzrosłoby do 42 proc.


Więcej głosów otrzymałyby też Kukiz’15 (9 proc.) i SLD (7 proc.). Na PSL w dalszym ciągu zgłosowałoby 5 proc. respondentów.


Jeden punkt procentowy straciłaby partia Wolność (4 proc.), a zyskałaby partia Razem (4 proc.).


Sondaż przeprowadzony został przez Instytut Badań Pollster w dniach 27-29 kwietnia 2018 roku, na próbie 1110 dorosłych Polaków. Struktura próby była zgodna ze strukturą mieszkańców Polski w wieku 18+.

 

se.pl, polsatnews.pl

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie