Flaga zamiast mandatu. Policjanci przyłączyli się do nietypowej akcji

Polska
Flaga zamiast mandatu. Policjanci przyłączyli się do nietypowej akcji
KPP Ostrów Wielkopolski

Policjanci z Ostrowa Wlkp. w środę zamiast mandatów wręczają kierowcom biało-czerwone flagi jako dodatek do pouczeń. W ten sposób funkcjonariusze włączyli się do akcji organizowanej po raz kolejny przez ostrowskie starostwo powiatowe.

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w starostwie powiatowym w Ostrowie Wlkp. już po raz trzeci rozdawane są flagi do zamocowania w oknach samochodu. Otrzymują je kierowcy, którzy 2 maja załatwiają formalności w urzędzie.

 

"Nie zależy nam na mandatach"

 

- Wciąż jeszcze zbyt mało ludzi wywiesza ją przed domem, a o symbolach narodowych pamięta raczej z okazji meczów reprezentacji, niż z okazji świąt narodowych. W ten symboliczny sposób przypominamy o naszym święcie - powiedział starosta ostrowski Paweł Rajski.

 

Do akcji włączyła się ostrowska policja, otrzymane od starostwa powiatowego flagi rozdaje kierowcom.

 

- Zależy nam, byśmy byli widoczni na drogach miasta i powiatu, by kierowcy widzieli nasze samochody i policjantów, byśmy mieli dużo kontroli, ale nie zależy nam na mandatach. Dlatego dziś kierowcom wręczamy biało-czerwone flagi" - powiedział komendant powiatowy policji w Ostrowie Wlkp. Piotr Wilkowski.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie