Najlepsze zdjęcia fotoreporterów z całego świata na wystawie w Poznaniu

Kultura
Najlepsze zdjęcia fotoreporterów z całego świata na wystawie w Poznaniu
PAP/Jakub Kaczmarczyk

Fotografie nagrodzone w 61. edycji World Press Photo można będzie zobaczyć od soboty w poznańskim Centrum Kultury Zamek. Polskie premiery tej wystawy od lat odbywają się w Poznaniu. World Press Photo to najważniejszy konkurs fotografii prasowej i reportażowej na świecie. Nagrodzone zdjęcia będą prezentowane w Poznaniu do 20 maja.

- Podobnie jak w poprzednich latach, wystawa będzie jedną z atrakcji odbywającej się w mieście 19 maja nocy muzeów - poinformowała Martyna Łokuciejewska z Centrum Kultury Zamek.

 

- W tym roku ekspozycji towarzyszyć będzie wykład Marianny Michałowskiej "Fotoreportaż i widoki cierpienia - obraz świata w konkursie World Press Photo". Zaplanowaliśmy też możliwość zwiedzania wystawy z przewodnikiem - podała Łokuciejewska.

 

Rokrocznie ekspozycję w Poznaniu ogląda kilkanaście tysięcy widzów. Do tegorocznej 61. edycji konkursu World Press Photo 2018 zgłosiło się łącznie 4,5 tys. fotografów z 125 krajów, zgłaszając ponad 73 tysiące zdjęć.

 

Zwycięzcą tegorocznej edycji został Ronaldo Schemidt i jego zdjęcie pt. "Venezuela Crisis".

 

Wystawa nagrodzonych zdjęć odwiedzi w sumie 100 miejsc w 45 krajach. Premiera odbyła się w połowie kwietnia w De Nieuwe Kerk w Amsterdamie.

 

PAP

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie