Zdjęcie 86-latki pędzącej na sankach w towarzystwie wnuka hitem internetu

Świat
Zdjęcie 86-latki pędzącej na sankach w towarzystwie wnuka hitem internetu
Facebook/Deborah Maguire

- Nigdy bym tego nie zrobiła, gdyby nie mój wnuk. Wiedziałam, że siedzi z tyłu, więc czułam się bezpiecznie - powiedziała 86-letnia Eileen Maguire z Irlandii w rozmowie z BBC. Zdjęcie starszej pani, która mknie na sankach, błyskawicznie stało się hitem internetu. - Jestem zdumiona taką reakcją. Nigdy nie sądziłem, że to zajdzie tak daleko - skomentowała Irlandka.

Kilka dni temu w wielu miejscach Irlandii spadło sporo śniegu. Niektórzy z mieszkańców Rathpeacon w hrabstwie Cork, na południowym zachodzie kraju, postanowili to wykorzystać i poszaleć na sankach.

 

- Patrzyłam, jak wszyscy świetnie się bawili. Pod wpływem chwili zdecydowałam się zjechać - mówiła Eileen.

 

86-latka wsiadła na sanki i zjechała w towarzystwie wnuka. Prawdopodobnie głośno przy tym krzycząc, o czym świadczy wyraz jej twarzy. - Na początku, to było przerażające, ale potem już nie - opowiadała po wszystkim.

 

Jest inspiracją dla innych

 

Zdjęcie na Facebooku z zabawy na śniegu umieściła jej synowa Deborah Maguire. Jak przyznała, nie sądziła, że stanie się tak popularne.

 

- O ludziach w podeszłym wieku często myśli się jako o słabych, a to zdjęcie pokazuje, że tak nie jest. Eileen jest inspiracją dla rodziny i przyjaciół oraz wszystkich wokół niej - powiedziała Deborah.

 

Dodała, że 86-latka na co dzień także jest bardzo aktywna. Latem regularnie pływa w morzu i spaceruje.

 

BBC, polsatnews.pl

paw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie