Zderzenie samochodu z tramwajem w Warszawie. Kobieta w ciąży zabrana do szpitala

Polska

Do zdarzenia doszło w czwartek na skrzyżowaniu ulic Kijowskiej i Markowskiej na warszawskiej Pradze Północ. Samochód osobowy, wyjeżdżający z drogi podporządkowanej, wjechał w tramwaj linii 7, który w wyniku zderzenia wypadł z torów. Do szpitala odwieziono pasażerkę auta, która jest w ciąży oraz dziecko. Nikt z podróżujących tramwajem nie został ranny.

Jak poinformował Maciej Dutkiewicz z Tramwajów Warszawskich, do wypadku doszło około godziny 9.20. Tramwaj po zderzeniu z oplem wypadł z torów. Na miejscu pracuje policja i straż pożarna oraz trzy ekipy techniczne Tramwajów Warszawskich.

 

- Samochód, wyjeżdżający z ulicy podporządkowanej, zderzył się z tramwajem linii 7, jadącym w kierunku centrum. Poszkodowani są kobieta oraz dziecko podróżujący samochodem. Obie osoby zostały przewiezione do szpitala. Pasażerowie tramwaju nie są ranni - powiedział Dutkiewicz.

 

Z informacji, jakie przekazała komenda stołeczna wynika, że ranna w wypadku kobieta jest w ciąży.

 

 

Duże utrudnienia w ruchu

 

Wypadek spowodował utrudnienia w kursowaniu linii: 7, 13 i 28, które do odwołania skierowano na objazdy. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

 

- Wszystko zależy od tego, kiedy służby techniczne usuną samochód osobowy, później będziemy wstawiali na tory tramwaj - powiedział Dutkiewicz. Dodał, że pojazd techniczny Tramwajów Warszawskich, który będzie wstawiał tramwaj na tory, jest już na miejscu.

 

 

polsatnews.pl, PAP

 

Zdjęcie: PAP/Marcin Obara

 

 

paw/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie