Groźny wypadek w Krakowie. Cysterna uderzyła w auta i przebiła betonowe bariery. Przewrócony ciągnik

Polska
Groźny wypadek w Krakowie. Cysterna uderzyła w auta i przebiła betonowe bariery. Przewrócony ciągnik
Galeria zdjęć (9)

Ciągnik siodłowy ciągnący cysternę wypełnioną chemikaliami uderzył w samochody na ul. Nowohuckiej w Krakowie. Następnie zestaw przebił solidne betonowe bariery. Naczepa zatrzymała się na kołach, ale ciężarówka ciągnąca naczepę przewróciła się i uległa znacznemu uszkodzeniu. Kierowcę zabrało pogotowie. Blokada tej części miasta z powodu tworzących się korków trwała kilka godzin.

W Krakowie przy ul. Nowohuckiej na wysokości skrzyżowania z ulicami Saska i Stoczniowców cysterna przewożąca środki chemiczne jadąca w stronę Podgórza uderzyła we wtorek około godz. 17 w jadące tym samym pasem samochody, a następnie przebiła betonowe zapory i wjechała na przeciwległy pas ruchu. Ciągnik siodłowy po uderzeniu przewrócił się.

 

Cysterna, przewożąca najprawdopodobniej substancje ropopochodne, zatrzymała się na własnych kołach i zablokowała jezdnię. Kierowca ciężarówki został przewieziony do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

 

Na miejsce przyjechała straż pożarna, m.in. z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4, która usunęła samochód ciężarowy z jezdni, oczyściła asfalt i przywróciła drożność ulicy.

 

Nie doszło do rozszczelnienia zbiornika.

 

W rejonie wypadku utworzyły się korki. W kierunku Nowej Huty autobusy kursującej tamtędy z linii 174 zostały skierowane przez policję na trasę zastępczą prowadzącą ulicą Kuklińskiego do Ronda Grzegórzeckiego. "Dalej autobusy jadą Aleją Pokoju. Informujemy o dużych zakłóceniach w kursowaniu linii 174" - podało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A w Krakowie.


 

W celu usunięcia wraku ciężarówki z jedni strażacy musieli sprowadzić na miejsce dźwig.

 

 

Wypadek miał miejsce w ciągu drogi wojewódzkiej 776, która na terenie Krakowa jest popularnym połączeniem Nowej Huty z południowymi dzielnicami - Podgórzem, Matecznym, Bonarką i Łagiewnikami.

 

 

polsatnews.pl, gazetakrakowska.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie