Nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek. Nie żyje 24-letni strażak

Polska
Nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek. Nie żyje 24-letni strażak
KP PSP Włoszczowa

34-letni kierujący nie zastosował się do znaku "Stop" i uderzył w prawy bok hyundaia. W wyniku tego zdarzenia na miejscu zginął 24-letni Grzegorz Kolekta, strażak z jednostki we Włoszczowie. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca wypadku miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Oksa w powiecie jędrzejowskim (Świętokrzyskie) ok. godz. 2:30. 

 

Siedem osób wymagało pomocy

 

W wypadku uczestniczyło łącznie dziewięć osób. Siedem z nich wymagało pomocy medycznej. Jedna osoba zmarła na miejscu. To 24-letni mężczyzna - pasażer hyundaia, w którego uderzył sprawca. 

 

 

- Sprawca wypadku z obrażeniami trafił do szpitala. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator - powiedział st. asp. Michał Kowalczyk z KPP w Jędrzejowie.

 

"Dobrze wyszkolony i odporny na stres"

 

Komenda Powiatowa PSP we Włoszczowie poinformowała, że tragicznie zmarły to sekc. Grzegorz Kolekta, funkcjonariusz tamtejszej jednostki ratowniczo-gaśniczej. 


"Grzegorz Kolekta był strażakiem-ratownikiem, który  podczas swojej 4-letniej służby w PSP dał się poznać jako osoba, która sumiennie i  wzorowo wypełniała rotę ślubowania. Cechował się ponadprzeciętną sprawnością fizyczną, czym wyróżniał się na tle innych strażaków. Był strażakiem dobrze wyszkolonym, opanowanym i odpornym na stres" - napisali włoszczowscy strażacy.  

 

Kolekta miał 24 lata, był żonaty.

 

polsatnews.pl 

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie