Premier: chcemy rentę socjalną podnieść do poziomu renty minimalnej

Polska

- Chcemy rentę socjalną podnieść do poziomu renty minimalnej; to jest koszt ok. 600 mln zł - powiedział w niedzielę w Łukowie premier Mateusz Morawiecki. - Osoby niepełnosprawne muszą mieć jak najszersze wsparcie i rząd PiS będzie do tego dążyć - mówił.

Szef rządu mówił na niedzielnym spotkaniu z mieszkańcami Łukowa (woj. lubelskie), że zdaje sobie sprawę, jak głębokie są potrzeby osób niepełnosprawnych.

 

- Chociaż trzeba podkreślić, że nasz rząd, nasz obóz polityczny przeznaczył o miliard 100 milionów zł więcej niż nasi poprzednicy na wsparcie osób niepełnosprawnych - mówił.

 

- Renta socjalna, która przez cztery lata rządów naszych poprzedników podniesiona została łącznie o 68 zł, w ciągu jednego roku naszych rządów podniesiona została o prawie 100 zł. Jest tutaj wyraźna różnica - dodał.

 

Podkreślił jednocześnie, że osoby niepełnosprawne muszą mieć jak najszersze wsparcie i rząd PiS będzie do tego dążyć.

 

- Chcemy rentę socjalną podnieść do poziomu renty minimalnej. To jest koszt ok. 600 mln zł, to jest dodatkowe przekazanie środków dla tych rodzin w wysokości 167 zł, żeby do poziomu renty minimalnej dojść - oświadczył.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie