Internet z korony Jezusa ze Świebodzina. Na szczycie figury zamontowano anteny

Polska
Internet z korony Jezusa ze Świebodzina. Na szczycie figury zamontowano anteny
Pixabay/Arcaion

Największa na świecie figura Jezusa Chrystusa w Świebodzinie ma zamontowaną aparaturę do komercyjnego nadawania sygnału internetowego - informuje fakt24.pl. Ich montaż miał zlecić sam proboszcz parafii w Świebodzinie, główny inicjator budowy pomnika. Wspólnota zaprzecza, by wiedziała o antenach, a dostawca internetu informuje, że ksiądz "chciał mieć internet do monitoringu w parafii".

Jak dowiedział się portal fakt24.pl, w koronie pomnika Chrystusa Króla w Świebodzinie zamontowane zostały anteny. Widać je wyraźnie na zdjęciach zamieszczonych w internecie.

 

Redakcja portalu zadzwoniła do parafii w Świebodzinie w sprawie "wynajmu miejsca na głowie Jezusa". Osoba, która odebrała telefon poinformowała, że "w tej sprawie należy rozmawiać tylko z proboszczem". Po kilkudziesięciu minutach oddzwoniła mówiąc, że "proboszcz nie jest zainteresowany wynajmem". Na pytanie, czy na głowie figury zamontowane są anteny, rozmówca odpowiedział: - Nic o tym nie wiem.

 

Proboszcz chciał mieć internet do monitoringu

 

Jedna z firm dostarczających internet potwierdziła dziennikowi, że to jej anteny. - To była propozycja proboszcza, chciał mieć internet do zabezpieczenia monitoringu na terenie parafii - powiedziała osoba z firmy.

 

Jak dodała, sygnał pochodzący z anten umieszczonych w koronie jest również przesyłany do innych klientów. 

 

Największy na świecie pomnik Chrystusa Króla

 

Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata została wzniesiona w Świebodzinie w 2010 według projektu Mirosława Pateckiego. Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 metrów, z czego 33 m przypadają na figurę Jezusa, a 3 m na wieńczącą pomnik pozłacaną koronę. Pomnik wzniesiony został na liczącym 16,5 m wysokości sztucznie usypanym kopcu (łączna wysokość pomnika i kopca wynosi 52,5 m).

 

Masa konstrukcji szacowana jest na ponad 440 ton. Forma rzeźby nawiązuje do pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, od którego jest o 3 metry wyższa.

 

fakt24.pl, polsatnews.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie