Mielec jak Świebodzin. Chce wybudować wieżę z figurą Matki Boskiej

Polska
Mielec jak Świebodzin. Chce wybudować wieżę z figurą Matki Boskiej
Studio "Tynk Tank"
Projekt wieży widokowej stworzony przez studio architektoniczne "Tynk Tank"

Magistrat chce, by na terenie Parku Leśnego Góra Cyranowska powstała wysoka na około 20 metrów, stalowa wieża widokowa. Właśnie ogłoszono przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej konstrukcji. Jak informuje portal korso.pl na jej szczycie ma stanąć figura Matki Boskiej. Konstrukcja to inicjatywa radnych PiS. W tegorocznym budżecie miasta zarezerwowano na jej budowę ponad milion złotych.

Pomysł wybudowania wieży zrodził się kilka lat temu przy okazji prac budowlanych na Górze Cyranowskiej. Według lokalnych mediów, jednym z największych jej orędowników jest radny PiS Józef Stala, których od lat przekonuje, że na szczycie powinna stać figura Matki Boskiej - oficjalnej patronki miasta.

 

Kilka dni temu na stronie mieleckiego urzędu miasta pojawiło się zapytanie ofertowe, z którego wyłania sią wstępny zarys konstrukcji. Urzędnicy oczekują, że wieża będzie stalowa, z głównym podestem widokowym na wysokości 18 metrów oraz z podestem pośrednim.

Chcą też, by projekt uwzględniał możliwością zainstalowania na szczycie figury o wysokości około 4 metrów.

 

 

Wieża stanie się zapewne jedną z wizytówek miasta. Nie wszystkim podoba się jednak sposób, w jaki miasto przeprowadza inwestycję.

 

- Dużo zgrabniej wyszłoby, gdyby miasto ogłosiło konkurs architektoniczny na to, jak ma wyglądać obiekt o tej randze - powiedział polsatnews.pl Michał Bartnicki, właściciel pracowni architektonicznej "Tynk Tank" z Mielca.

 

Jego studio stworzyło własne wizualizacje wieży, (ilustrujące ten artykuł - red.), zastrzegając, że są one jedynie głosem w dyskusji na temat jej wyglądu.

 

Próbowaliśmy uzyskać komentarz ze strony władz miasta. W momencie powstawania artykułu, nikt nie odebrał od nas telefonu. Czekamy na odpowiedź na pytania zadane drogą mailową.

 

polsatnews.pl, korso.pl

ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie