Opole: radni PiS chcą powrotu becikowego. 500 zł na pierwsze dziecko, tysiąc na czwarte i kolejne

Polska
Opole: radni PiS chcą powrotu becikowego. 500 zł na pierwsze dziecko, tysiąc na czwarte i kolejne
Pixabay.com/Clem_0704/CC0 Creative Commons

Radni klubu PiS w Opolu wspierani przez klub Razem dla Opola chcą przywrócenia becikowego. Zgodnie propozycją PiS, każdy nowy mieszkaniec Opola urodzony po 1 czerwca 2018 r. otrzymywałby 500 zł.

Wniosek uchwały wprowadzającej becikowe dla dzieci, których rodzice mieszkają w Opolu przygotowali radni Prawa i Sprawiedliwości.

 

"Wydatek ten nie powinien zbytnio obciążać naszego budżetu"

 

Autorzy proponują, by w przypadku urodzenia bliźniaków, każde dziecko otrzymało po 1 tys. zł. Także 1 tys. zł otrzymałoby każde czwarte i kolejne dziecko w rodzinie.

 

- Na becikowe stać miasta o wiele mniejsze od Opola. W naszym mieście rocznie przychodzi na świat 3 tys. dzieci, więc przy budżecie przekraczającym 1 mld zł, wydatek ten nie powinien zbytnio obciążać naszego budżetu - wyjaśnia przewodniczący klubu radnych PiS Sławomir Batko.

 

Wniosek może liczyć na poparcie prawicowego klubu Razem dla Opola. Jego przewodniczący Krzysztof Drynda uważa, że becikowe wpisuje się w politykę prorodzinną klubu.

 

- Należy wspomóc w każdej formie małych opolan i ich rodziców. Chcemy, żeby nasze miasto było kojarzone jako przyjazne miejsce dla rodzin. Jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu na nasz wniosek wprowadzono już bilety za złotówkę do niektórych obiektów miasta. Stąd też wniosek radnych PiS może liczyć na nasze poparcie - podkreśla Drynda.

 

PAP

luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze