69 proc. badanych za zakazem wywieszania drastycznych antyaborcyjnych banerów

Polska
69 proc. badanych za zakazem wywieszania drastycznych antyaborcyjnych banerów
Polsat News

69 proc. respondentów uważa, że wywieszanie drastycznych zdjęć martwych płodów powinno być zakazane. Przeciwnego zdania jest 24 proc. badanych - wynika z sondażu IPSOS dla OKO.press. Portal zwraca uwagę, że także wśród wyborców PiS większość ankietowanych opowiada się za zakazem.

Wśród zapytanych kobiet 72 proc. było za zakazem, wśród mężczyzn - 65 proc.


Zakaz wywieszania drastycznych zdjęć popiera też 62 proc. przebadanych wyborców PiS. Ankietowani wyborcy PO w 75 proc. opowiadają się za zakazem. Wśród wyborców Kukiz’15 jest to 61 proc., Nowoczesnej i SLD po 85 proc., w PSL 83 proc., a w Razem 78 proc.


Jedynie respondenci deklarujący głosowanie na partię Wolność Janusza Korwin-Mikkego w większości (54 proc.) przeciwni są zakazowi wywieszania antyaborcyjnych banerów. Za wprowadzeniem takiego zakazu jest 35 proc. badanych.

 

"Cenzura"


Zakaz wywieszania drastycznych banerów w odległości 100 metrów od przedszkoli, szkół i szpitali zakładał projekt ustawy "Ratujmy kobiety" odrzucony przez Sejm w styczniu.


- To cenzura. Zwolennicy aborcji (…) próbują zamknąć usta obrońcom życia przy pomocy środków prawnych - mówiła wtedy Kaja Godek z Komitetu Obywatelskiego #ZatrzymajAborcję.


Sondaż IPSOS dla OKO.press przeprowadzono 13 kwietnia 2018, metodą CATI (telefonicznie), na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1023 osób.

 

OKO.press, polsatnews.pl

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie