Antyaborcyjna gra dla dzieci. Fundacja pro-life stworzyła "Zagraj w Jasia"

Polska
Antyaborcyjna gra dla dzieci. Fundacja pro-life stworzyła "Zagraj w Jasia"
dlazycia.info

To gra w karty, której zasady są wzorowane na popularnej grze "Piotruś". - Przedstawia rozwój prenatalny człowieka od poczęcia i jest skierowana do najmłodszych odbiorców, czyli do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - mówi Marta Kuśmierek ze szczecińskiej Fundacji Małych Stópek, która stworzyła tę pierwszą grę karcianą pro-life.

Na każdej z kart przedstawiony jest określony etap rozwoju płodu wraz z komentarzem. Zgodnie z założeniami twórców gra ma być  też zachętą dla katechetów, aby wykorzystywali ten sposób dotarcia z ideą obrony życia do najmłodszych.

 

Karty mogli kupić nauczyciele religii podczas Szczecińskich Dni Katechetycznych.

 

Jaś, czyli "wielki Obrońca Życia"

  

Wcześniej Fundacja Małych Stópek przygotowała aplikację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, dzięki której na smartfonie można śledzić czas od poczęcia do narodzin.

 

Fundacja stworzyła również model edukacyjny "Jaś", który ma uświadamiać, jak wygląda 10-tygodniowy płód. Przedstawiciele fundacji piszą, że choć "Jaś" mierzy 5 cm, jest "wielkim Obrońcą Życia".

 

Fot. Facebook.com/Bractwo Małych Stópek

 

Fot. Facebook.com/Bractwo Małych Stópek

 

Fundacja deklaruje, że modele 10-tygodniowego płodu przekazuje "nieodpłatnie", zaś osoby, które chciałyby je zdobyć, zachęcane są do "przekazania darowizny", która umożliwi "pokrycie kosztów produkcji" i wysyłki "Jasiów".

 

Fundacja Małych Stópek zajmuje się także organizacją największego w Polsce Marszu dla Życia, który corocznie gromadzi kilkanaście tysięcy osób na ulicach Szczecina.

 

polsatnews.pl, KAI, Radio Szczecin

kan/dro/jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie