Akcja policji na bazarze w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczono podróbki o wartości 10 mln zł

Polska

Ponad 54 tys. podrobionych artykułów zabezpieczyli w Wólce Kosowskiej stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymano 12 osób.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Może za to grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Ponad 200 funkcjonariuszy

 

W akcji zatrzymania i zabezpieczenia podrobionych produktów wzięło udział niemal 200 funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji i Krajowej Administracji Skarbowej.

 

- Na ponad 60 stoiskach prowizorycznego targowiska usytuowanego na jednej z ulicy w Wólce Kosowskiej funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 54 tys. sztuk odzieży, obuwia, galanterii, kosmetyków i biżuterii, opatrzonych logiem markowych firm - poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji kom. Sylwester Marczak.

 

Według funkcjonariuszy szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 10 mln zł.

 

Mogą być szkodliwe

 

Służby podkreślają, że podrobione produkty mogą być czasami szkodliwe dla zdrowia. "Badania laboratoriów celno-skarbowych wykazują, że do produkcji takich artykułów wykorzystywane są często niebezpieczne materiały i substancje" - powiedziała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Anna Szczepańska.

 

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy.

 

Zobacz materiał z akcji policji:

 

 

PAP

bas/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie