"Projekty zmian zapowiedziane przez premiera zostaną wprowadzone w tym roku"

Polska
"Projekty zmian zapowiedziane przez premiera zostaną wprowadzone w tym roku"
Polsat News

- Projekty zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego na sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy, zostaną wprowadzone w tym roku - powiedział szef gabinetu politycznego Marek Suski.

Premier w swoim wystąpieniu podczas sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy zapowiedział kilka nowych projektów, w tym mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność, przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych.

 

"Te projekty są dobre dla gospodarki"

 

Premier zapowiedział również kompleksowy program dla rolników oraz dodatkową, minimalną emeryturę dla kobiet, które "osiągnąwszy wiek emerytalny nie mają minimalnej emerytury, a urodziły co najmniej czwórkę dzieci".

 

Suski podkreślił w rozmowie, że zaprezentowane projekty są "dobre dla gospodarki, jak i dla rodzin, czy dzieci".

 

- To bardzo ciekawa oferta. Premier przedstawił również istotne rozwiązanie dla przedsiębiorców, szczególnie małych i średnich - w tym obniżenie podatku CIT i uczynienie proporcjonalną składkę ZUS - powiedział.

 

- To wszystko składa się na to, że będziemy mieli dalszy rozwój gospodarczy i jednocześnie dbałość socjalną praktycznie o wszystkie grupy, bo i dzieci, młodzież, rodziny i seniorzy - dodał Suski.

 

"Trudno powiedzieć, który projekt jest priorytetowy"

 

Pytany o to, który projekt uznałby za priorytetowy, Suski podkreślił, że wszystkie "będą wprowadzane systematycznie". - Niektóre równolegle, dlatego trudno jest mówić o tym, który jest bardziej priorytetowy - stwierdził.

 

- Dla tych grup, które one dotyczą, to każdy z nich będzie priorytetowy - ocenił szef gabinetu premiera.

 

Dopytywany o ramy czasowe, w jakich projekty zostaną wprowadzone, Suski odpowiedział, że teraz trzeba przygotować odpowiednie projekty ustaw. - To musi trochę potrwać, ale jest to perspektywa szybka. Na pewno w tym roku to wszystko będzie wprowadzone - zadeklarował Suski.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie