Gmyz znowu szokuje: lidera ludowców porównał do przywódcy Syrii. "Jest pan absolutnym moralnym dnem"

Polska
Gmyz znowu szokuje: lidera ludowców porównał do przywódcy Syrii. "Jest pan absolutnym moralnym dnem"
Twitter.com/@cezarygmyz/commons.wikimedia.org/By Kremlin.ru/CC BY 4.0

W PSL oburzenie po internetowym wpisie korespondenta TVP w Berlinie Cezarego Gmyza. Dziennikarz napisał, że lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz, to prezydent Syrii, który "zgolił wąsy i wstrzyknął botoks, by być nierozpoznawalnym dla amerykańskich rakiet". Rzecznik stronnictwa żąda od prezesa telewizji przeprosin i konsekwencji wobec reportera. Oburzenia nie kryje Paweł Rabiej z Nowoczesnej.

Korespondent Telewizji Polskiej w Berlinie Cezary Gmyz w sobotę kilka minut po godz. 15:00 zamieścił na Twitterze wpis, w którym porównał lidera PSL do prezydenta Syrii Baszara el-Asada. Stało się to po ataku przeprowadzonym przez USA na pozycje Syryjskie. Stany Zjednoczone oskarżają Asada o użycie 7 kwietnia broni chemicznej m.in. wobec ludności cywilnej w mieście Duma. Zginęło tam 60 osób, a teren został odcięty od świata przez wojsko.

 

"Wielu zginęło, w tym kobiety i dzieci, w bezmyślnym ataku CHEMICZNYM w Syrii. Miejsce okrucieństwa jest zablokowane i otoczone przez wojsko syryjskie, powodując, że jest całkowicie niedostępne dla świata zewnętrznego. Prezydent (Władimir) Putin, Rosja oraz Iran odpowiadają za wspieranie Asada. (Asad) Słono za to zapłaci" - napisał prezydent USA Donald Trump na Twitterze.

 

W sobotę nad ranem połączone siły amerykańskie, brytyjskie i francuskie dokonały serii ataków na Syrię. Siły zbrojne USA podały, że celem bombardowań był wojskowy ośrodek naukowo-badawczy w Damaszku, zajmujący się technologią broni chemicznej, oraz składy znajdujące się na zachód od miasta Hims.

 

 

Na wpis Gmyza zareagował rzecznik PSL Jakub Stefaniak, który oburzony zażądał przeprosin i wyciągnięcia konsekwencji od pracownika TVP. Prośbę tę skierował bezpośrednio do prezesa TVP Jacka Kurskiego.

 

 

 

Oburzony porównaniem jest polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej. "Pan naprawdę uważa, że porównywanie jednego z najbardziej rozsądnych i wyważonych polskich polityków z autokratą, który gnębi własny naród i używa broni chemicznej, by mordować dzieci, jest stosowne i śmieszne? Jeśli tak, to jest pan absolutnym moralnym dnem. Dołącz pan do Asada" - napisał na Twitterze Rabiej.

 

 

Gmyz słynie z tego, że nie przebiera w słowach. Nie dalej jak w czwartek nazwał premier Wielkiej Brytanii Therese May "oszołomką, która chce wywołać III wojnę światową".

 

 

polsatnews.pl

 

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie