Waszczykowski nazwał Twittera "prymitywnym". Cięta riposta Brudzińskiego

Polska
Waszczykowski nazwał Twittera "prymitywnym". Cięta riposta Brudzińskiego
Polsat News

- Wydaje mi się, że jest zbyt prymitywnym narzędziem – powiedział b. szef MSZ Witold Waszczykowski, zapytany czy założy Twittera. Zareagował na to aktywny na tym portalu szef MSWiA Joachim Brudziński. "Jako »prymitywny« i namiętny użytkownik TT zastanawiam się, czy lapidarność to aby na pewno przejaw prymitywizmu. Wydaje mi się, że jak ktoś za długo gada to do San Escobar może trafić" – napisał.

Waszczykowski w rozmowie z RMF FM powiedział, że "Twitter go nie kręci". - Wydaje mi się, że jest zbyt prymitywnym narzędziem. Mam więcej do powiedzenia, niż dwie linijki, a poza tym jest zdradliwy - dodał.


Na tę uwagę odpowiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, który zauważył, że konta na Twitterze mają m.in. prezydent USA Donald Trump i papież Franciszek.


"Ja jako »prymitywny« i namiętny użytkownik TT zastanawiam się czy lapidarność to aby na pewno przejaw prymitywizmu. Wydaje mi się, że jak ktoś za długo gada to do San Escobar może trafić" - napisał Brudziński, nawiązując do wpadki byłego ministra spraw zagranicznych.

 

 

"San Escobar"


- Mamy okazje prawie do 20 spotkań z różnymi ministrami. Z niektórymi, jak np. na Karaibach po raz pierwszy chyba w historii naszej dyplomacji. Na przykład z takimi krajami, jak San Escobar albo Belize - powiedział w styczniu ubiegłego roku Waszczykowski, który w Nowym Jorku zabiegał o niestałe miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ dla Polski.

 

Kraj San Escobar nie istnieje.

 

 

"My w PiS mamy poczucie humoru"


"Pozwólcie na TT wrzucić odrobinę luzu, nie doszukujcie się błagam wszędzie »zdrady« »wojny« »frakcji« »podgryzania« »wygryzania« »przegryzania« »dowalania« »wyzłośliwiania« itp. My w PiS w przeciwieństwie do naszych totalnych oponentów mamy poczucie humoru" - napisał później Brudziński, odnosząc się do komentarzy internautów, którzy zarzucili mu "dogryzanie" Waszczykowskiemu.

 

"Proszę mi wierzyć, że my z Witoldem nie tylko bardzo siebie lubimy, ale również nawzajem sobie często dokuczamy. Doszukiwanie się w moim wpisie wojny wewnątrz PiS mogą tylko politycy a'la Pan Poseł (Adam - red.) Szłapka" - podkreślił.

 

 

polsatnews.pl

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie