"Witamy na oficjalnej stronie San Escobar". Internauci bezlitośni dla szefa MSZ

Polska
"Witamy na oficjalnej stronie San Escobar". Internauci bezlitośni dla szefa MSZ
Twitter

Po zaskakującej informacji szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego o spotkaniu z ministrem kraju o nazwie San Escobar, który nie istnieje, na Twitterze zawiązała się inicjatywa powołująca Demokratyczną Republikę San Escobar. "Kraj" ma już flagę, a nawet kandydata na prezydenta. Rzeczniczka MSZ przekonuje, że to "przejęzyczenie". I że minister miał na myśli San Cristobal y Nieves.

W jednym z pierwszych tweedów, które pojawił się na oficjalnej stronie republiki San Escobar, było poparcie tego "kraju" dla starań o niestałe miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ dla Polski (to z tego powodu Waszczykowski miał rozmawiać z ministrem San Escobar - red.).

 

"Po rozmowach z ministrem Waszczykowskim Demokratycznej Republiki San Escobar w pełni popiera kandydaturę Polski do Rady bezpieczeństwa" - napisano na Twitterze.

 

 

Okazji do wytknięcia błędu szefa MSZ nie przepuścili również politycy. Były szef resortu obrony Tomasz Siemoniak wyraził zadowolenie z rozmów Witolda Waszczykowskiego z przedstawicielami państw, które nie istnieją. Uznał, że w ten sposób szef MSZ "znacznie mniej niż zwykle szkodzi Polsce".

 

 

Ministrowi Waszczykowskiemu sukcesu pogratulował także jego poprzednik na tym stanowisku - Radosław Sikorski.

 

  

Szef polskiego MSZ pochwalił się rozmowami z dyplomatami San Escobar, informując o swoich staraniach w pozyskaniu głosów w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, które mogą zdecydować o wyborze Polski, jako niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ.

 

Oficjalne stanowisko zajęło także MSZ. Rzecznik resortu wyjaśnia na Twitterze, że doszło do przejęzyczenia. Witold Waszczykowski miał rozmawiać z ministrem spraw zagranicznych San Cristobal y Nieves.

 

 

Nagranie z rozmową ministra dostępne w tekście "San Escobar" - wpadka ministra Waszczykowskiego. Mówi o spotkaniu z ministrem nieistniejącego państwa.

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie