Pracownik firmy kurierskiej miał kraść przesyłki i sprzedawać je znajomym. Ponad 100 tys. zł strat

Polska
Pracownik firmy kurierskiej miał kraść przesyłki i sprzedawać je znajomym. Ponad 100 tys. zł strat
Pixabay.com/falco/Zdj. ilustracyjne

Policjanci z podpoznańskich Komornik zatrzymali pracownika firmy kurierskiej, który przez pół roku miał kraść towar z przesyłek. Według ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna sprzedawał skradzione rzeczy znajomym - towar wysyłał kurierem.

Jak poinformowała we wtorek podkom. Patrycja Banaszak, mężczyzna pracował jako magazynier w jednej z firm kurierskich znajdującej się na terenie Plewisk.

 

- Podczas swojej pracy przyjmował towary przychodzące zza granicy, a następnie za pośrednictwem nieświadomych niczego kurierów sprzedawał je swoim znajomym. Wśród przedmiotów, jakie sprzedawał, znajdował się m.in. specjalistyczny sprzęt rowerowy - podała Banaszak.

 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzany działał w ten sposób w 2017 roku przez blisko sześć miesięcy. Straty, na jakie naraził właściciela firmy, to ponad 100 tys. zł.

 

Zgłosił kradzież samochodu, który stał na jego posesji

 

Policjanci ustalili też, że w styczniu mężczyzna zgłosił kradzież auta, której nie było. - Samochód, który niby miał być mu skradziony, znajdował się na jego posesji. Magazynier odpowie teraz za kradzieże towaru z firmy kurierskiej oraz zawiadomienie o fikcyjnej kradzieży auta - podała Banaszak.

 

Magazynierowi grozi pięcioletnie więzienie.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie