Skandaliczne zachowanie kuriera. Wyrzucał na chodnik paczki klientów

Polska

Samochód kurierski firmy InPost podjechał pod paczkomat przy Galerii Kazimierz w Krakowie. Pracownik, który miał dostarczyć do niego przesyłki, zamiast przenieść paczki, zaczął wyrzucać je z samochodu prosto na chodnik. Jego zachowanie nagrał jeden ze świadków, a film umieścił w sieci. Firma wydała oświadczenie, w którym przeprasza klientów.

Różnej wielkości paczki - jedna po drugiej - lądowały na twardym podłożu. Pracownik wyrzucał je na dość znaczną odległość. 

 

"Tak właśnie InPost doręcza paczki do paczkomatów" - napisał na Facebooku pan Robert, który nagrał skandaliczne zachowanie kuriera.

 

Mogą liczyć na odszkodowania

 

Film, który został umieszczony w sieci wywołał oburzenie internautów. Część z nich domagała się m.in. wyjaśnień od firmy kurierskiej. InPost swoją odpowiedź umieścił w komentarzu pod postem z nagraniem.

 

Firma przeprasza w niej za to zdarzenie. Zapewnia też, że wobec kuriera "wyciągnięte zostaną konsekwencje służbowe", a klienci, których przesyłki zostały uszkodzone mogą liczyć na pomoc w uzyskaniu odszkodowania".

 

 

 

Polsat News zwrócił się do firmy InPost o komentarz do zachowania kuriera. Firma odpowiedziała m.in., że zatrudnia obecnie 4900 kurierów, którzy przechodzą regularne szkolenia i "zdecydowanie takie zachowanie to wyjątek od reguły".

 

"Dzisiaj na porannej odprawie pokazaliśmy ten film wszystkim naszym kurierom i potraktowaliśmy go jako materiał szkoleniowy. Poinformowaliśmy jakie konsekwencje zostały wyciągnięte wobec tego pracownika, który został zwolniony dyscyplinarnie i będzie musiał pokryć wszelkie ewentualne szkody. Dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo powierzonych nam przesyłek" - brzmi fragment przesłanego oświadczenia.

 

InPost podkreśla też, że reklamacje przesyłek, z powodu uszkodzeń z winy przewoźnika stanowią zaledwie "promil czyli 0,0008 proc." 

 

polsatnews.pl, Głos Wojewódzki, Polsat News

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie