Ciężarówka z Polski zablokowała autostradę w Holandii. Kierowcę aresztowano. Nie był jedyny

Świat
Ciężarówka z Polski zablokowała autostradę w Holandii. Kierowcę aresztowano. Nie był jedyny
Twitter/nu.nl

Samochód ciężarowy z Polski przewrócił się i zablokował autostradę A67 w pobliżu Eindhoven w sobotę. 44-letniego kierowcę aresztowano, bo okazało się, że jest pijany. Autostrada była zablokowana przez wiele godzin. W sobotę wieczorem aresztowano również 26-letniego Polaka, który po zjeździe z autostrady A58 wjechał do rowu. Wysiadł z ciężarówki, ale był tak pijany, że nie mógł ustać na nogach.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 7:00 rano na autostradzie A67 w pobliżu Steensel w Brabancji Północnej, na południu Holandii.

 

44-letni Polak lekko ranny

 

44-letni Polak został lekko ranny, ale nie było konieczności jego hospitalizowania. Trafił za to do aresztu, gdyż po przebadaniu przez medyków z karetki pogotowia okazało się, że kierował pod wpływem alkoholu.

 

  

Wypadek spowodował ogromne utrudnienia na autostradzie. Usuwanie ciężarówki potrwało wiele godzin i służbom udało się przywrócić ruch dopiero po południu.

26-latek nie mógł ustać na nogach

 

W sobotę wieczorem holenderska policja aresztowała również innego kierowcę z Polski. Informację o ciężarówce jadącej wszystkimi pasami autostrady A58 przekazali policji poruszający się tą drogą kierowcy.

 

Policyjny patrol znalazł podejrzany pojazd po godz. 21:30 już poza autostradą, w pobliżu wsi Rilland w Zelandii. Ciężarowy DAF na polskich tablicach rejestracyjnych zjechał z autostrady A58 i na rozwidleniu dróg wjechał do przydrożnego rowu.

 

26-letni Polak wysiadł z kabiny o własnych siłach, ale nie był w stanie ustać na nogach. Nie był ranny, był kompletnie pijany.


Ciężarówkę Polaka odholowano, a kierowca stracił prawo jazdy i trafił do aresztu.

 

Naczepa z plandeką reklamującą Polskę

 

Naczepa ciężarówki miała plandekę reklamującą Polskę za granicą. Zakup 800 takich plandek, w ramach projektu ministerstwa gospodarki, wykorzystują polskie firmy od 2014 r. - ich zakup finansował polski rząd. Na ten cel ówczesne ministerstwo gospodarki wydało ok. 3,6 mln zł.

 

Fot. Politieteam Oosterscheldebekken

 

 

brabantactueel.nl, nu.nl, polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie