Ciężkie warunki na drogach. Jezdnie oblodzone, pada śnieg. Niż Elżbieta dotarł do Polski

Polska

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia 1. stopnia dla ośmiu województw w związku z opadami śniegu, a w pięciu województwach obowiązuje 1. stopień zagrożenia ze względu na oblodzenie. Z powodu opadów Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega przed utrudnieniami na drogach.

Ostrzeżenia IMGW związane z opadami śniegu dotyczą województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.


Dodatkowo w wyniku spadku temperatury, powodującego zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników, alerty ostrzegawcze 1. stopnia obowiązują na Podlasiu, Pomorzu, Warmii i Mazurach, w Kujawsko-Pomorskiem oraz w województwie zachodniopomorskim.

 

Deszcz ze śniegiem lub śnieg w sześciu województwach 


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała w przesłanym komunikacie o utrudnieniach na drogach i autostradach. Utrudnienia w postaci opadów deszczu ze śniegiem lub śniegu występują na terenie województw: podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego. W pozostałych regionach utrudnienia na drogach są związane z opadami deszczu lub mżawką.


GDDKiA podała, że - zgodnie ze stanem na godz. 7 - wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

 

- W północnych oraz częściowo we wschodnich i centralnych regionach kraju spadnie przeważnie do 3 cm śniegu, a lokalnie do 5 cm. Zaspy śnieżne na otwartych przestrzeniach mogą osiągać wysokość 10-20 cm - prognozuje Łukasz Mielczarek, meteorolog serwisu twojapogoda.pl

 

Meteopaci odczują senności, rozdrażnienie i rozkojarzenie

 

Polska znalazła się pod wpływem niżu Elżbieta znad Morza Północnego. Jego wpływ już jest odczuwalny w postaci gwałtownie spadającego ciśnienia. W ciągu zaledwie doby spadnie ono nawet o 15 hPa, co meteopaci z pewnością odczują w postaci różnorodnych bólów, senności, rozdrażnienia i rozkojarzenia.

 

Poniżej prognoza pogody na czwartek - 29 marca

 

 


PAP, twojapogoda.pl, polsatnews.pl

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze