16-dniowa prognoza pogody. Na południu Polski termometry pokażą nawet 26 stopni

Polska
16-dniowa prognoza pogody. Na południu Polski termometry pokażą nawet 26 stopni
Pixabay/flyupmike

Najnowsze prognozy wskazują, że czeka nas gwałtowne i duże ocieplenie, a temperatura miejscami będzie sięgać nawet 26 stopni Celsjusza. Niestety, wcześniej zrobi się chłodno i deszczowo, a pogoda zacznie się poprawiać dopiero w Wielkanoc.

Niestety, nadchodzący tydzień zapowiada się nieprzyjemnie dla mieszkańców zdecydowanej większości kraju. Nie dość, że ma często i obficie padać, to jeszcze będzie porywiście wiać. Termometry, poza południową Polską, wskazywać mają tylko kilka kresek powyżej zera. Spodziewane są również przymrozki.

 

Na południu w najcieplejszym momencie tygodnia możemy się spodziewać 12 stopni Celsjusza, ale i dam będzie deszczowo. 

 

  

 

W Wielką Sobotę w wielu rejonach kraju może padać nie tylko deszcz, ale też deszcz ze śniegiem, a rano nawet śnieg.

 

 

Pogoda zacznie się poprawiać w Wielkanoc. Co prawda na północnym wschodzie Polski może padać śnieg i deszcz ze śniegiem, ale na pozostałym obszarze będzie słonecznie. Na południu nawet 10 stopni ciepła. 

 

 

Poniedziałek Wielkanocny będzie pogodny niemal w całej Polsce. Jeśli pojawią się opady, to tylko miejscami i będą słabe. Wzrośnie także temperatura, jednak nigdzie nie przekroczy 10 stopni powyżej zera.  

 

 

Zdecydowana poprawa pogody nastąpi po Wielkanocy. Najwyraźniej odczują ją mieszkańcy południowej i centralnej Polski. 

 

Apogeum ciepła przewidziane jest na środę 4 kwietnia, gdy ma być kilkanaście stopni powyżej zera, a na południu i południowym wschodzie nawet powyżej 20 stopni. W Krakowie temperatura może wzrosnąć nawet do 26 stopni Celsjusza. Niestety, w całym kraju spodziewane są też opady.

 

 

W kolejnych dniach chłodne dni będą się przeplatać z cieplejszymi, w dodatku aura będzie się zdecydowanie różnić w poszczególnych rejonach Polski. Podczas gdy nad morzem będzie tylko 5 stopni, w Małopolsce temperatura może wzrosnąć nawet do 23 stopni.

 

TwojaPogoda

dk/ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze