Okaleczone zwłoki mężczyzny na Śląsku. Przed śmiercią miał zjeść wnętrzności psa

Polska
Okaleczone zwłoki mężczyzny na Śląsku. Przed śmiercią miał zjeść wnętrzności psa
Polsat News

Zwłoki 44-latka z ranami ciętymi nóg znaleziono w jednym z domów w miejscowości Chruszczobród (Śląskie). Mężczyzna prawdopodobnie zmarł w skutek utraty znacznej ilości krwi. Policjanci w piwnicy domu, odnaleźli martwego psa z wyciętymi wnętrznościami. Według wstępnych ustaleń biegłych, mężczyzna miał przed śmiercią zjeść mięso zwierzęcia.

Ciało mężczyzny zostało odnalezione na początku marca w domu jego kolegi w powiecie zawierciańskim. Znajomy 44-latka, według prokuratury, pozwalał mu "pomieszkiwać w swoim domu". Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Zawierciu.

 

- Zdaniem biegłych, denat prawdopodobnie sam zadał sobie rany na nogach, co wyklucza udział osób trzecich w śmierci mężczyzny - powiedział polsatnews.pl prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

 

Co więcej, sekcja zwłok mężczyzny wstępnie potwierdziła, że spożywał psie mięso.

 

Biegły sprawdza, w jakim stopniu znęcano się nad psem

 

- Są prowadzone dwie sprawy. Jedna dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny, a druga naruszenia ustawy o ochronie zwierząt - dodał prokurator Ozimek.

 

Zwłoki psa również zostały przekazane do sekcji zwłok. Biegły z zakresu weterynarii spróbuje ustalić, w jakim stopniu znęcano się nad zwierzęciem przed jego śmiercią. Do prokuratury nie trafiły jeszcze wyniki sekcji.

 

polsatnews.pl, naszemiasto.pl

bas/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie