"Ktoś ukradł samochód z moją córeczką w środku". Auto znaleziono w rzece, 3-letnia Kiara zmarła

Świat
"Ktoś ukradł samochód z moją córeczką w środku". Auto znaleziono w rzece, 3-letnia Kiara zmarła
Flickr/Richard Ash/CC BY-SA 2.0; Facebook/Jet Moore
Zdjęcie ilustracyjne

Kim Rowlands, mieszkanka walijskiego Llandyssul, w poniedziałek napisała dramatyczny apel do użytkowników Facebooka: "Czy ktoś pomoże mi znaleźć mój samochód? Został skradziony, a w środku była moja 3-letnia córeczka!". Auto z dzieckiem znaleziono półtorej godziny później w rzece. Dziewczynkę udało wyciągnąć się z samochodu, ale zmarła w szpitalu. Za tydzień miała mieć urodziny.

"Wszyscy proszę pomóżcie mi znaleźć mój samochód. Został skradziony, a moja 3-letnia córka była w środku. Proszę udostępniajcie" - miała napisać na Facebooku Rowlands w poniedziałek po południu według "The Guardian". Wpis został usunięty.

 

Samochodu już nie było

 

Zdarzenia tuż sprzed zaginięcia córki opisał jej tato. "Wsiadły do samochodu, ale przez przypadek (żona - red.) usiadła na swojej karcie do bankomatu i zniszczyła ją. Żona wróciła do biura po pieniądze, a gdy wyszła samochodu już nie było" - napisał na Facebooku.

 

 

Matka dziewczynki natychmiast wezwała policję i poinformowała o zdarzeniu w mediach społecznościowych. W poszukiwania zaangażowała się policja w walijskim Cardigan.

 

Za tydzień miałaby trzy lata

 

Samochód odnaleziono w rzece Teifi w Cardigan. Policjantom udało się wyciągnąć dziewczynkę, którą przetransportowano śmigłowcem do szpitala.

 

Pomimo starań lekarzy dziecko zmarło kilka godzin później.  

Szukanie sprawcy

 

Ojciec dziewczynki podziękował wszystkim zaangażowanym w poszukiwania. "Szczególne podziękowania dla policjantów, którzy wskoczyli do rzeki i dla wszystkich służb ratunkowych" - napisał na Facebooku. "Kiara miała niesamowite, ale krótkie życie".

 

 

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Prosi o kontakt wszystkie osoby, które między godziną 15:30 a 16:50 widziały w Cardigan srebrne BMW Mini. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów w tej sprawie.  

The Guardian, Daily Mail, polsatnews.pl

bas/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie