12-latka z Zamościa dotkliwie pokaleczona. Jej stan jest bardzo ciężki

Polska
12-latka z Zamościa dotkliwie pokaleczona. Jej stan jest bardzo ciężki
Pixabay/Wodnik

Bardzo zakrwawioną i z wieloma ranami ciętymi dziewczynkę znaleziono w łazience jej mieszkania w jednym z bloków. Jej widok poruszył nawet policjantów i ratowników, przyzwyczajonych do ludzkich tragedii - podał "Tygodnik Zamojski". Stan 12-latki jest bardzo ciężki. Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku usiłowania zabójstwa i przede wszystkim ustala, co się wydarzyło.

Ze względu na dobro dziecka, ale i wyjątkowy charakter sprawy, służby nie informują o szczegółach zdarzenia. Wiadomo, że dziewczynkę znaleziono w jej mieszkaniu w niedzielę w godzinach popołudniowych. 

 

Trafiła na oddział intensywnej opieki medycznej Szpitala Papieskiego w Zamościu, gdzie przeszła operację. Jej stan był tak ciężki, że lekarze zdecydowali się wprowadzić ją w stan śpiączki farmakologicznej. Następnie przewieziono ją do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

 

Stan matki nie pozwala na przesłuchanie

 

- Wszczęliśmy śledztwo w kierunku usiłowania zabójstwa. Więcej informacji nie ujawniamy ze względu na trwające czynności, dobro dziecka, ale także delikatny i nieoczywisty charakter tej sprawy - powiedział "Dziennikowi Wschodniemu" Bartosz Wójcik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu

 

Jak informuje dziennik, matka dziewczynki trafiła do Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy. Jej stan nie pozwala na przesłuchanie. 
 
tygodnikzamojski.pl, dziennikwschodni.pl
ml/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie