Polacy uratowali tonącego 22-latka. Holenderska policja ich nagradza [NAGRANIE Z AKCJI RATUNKOWEJ]

Świat
Polacy uratowali tonącego 22-latka. Holenderska policja ich nagradza [NAGRANIE Z AKCJI RATUNKOWEJ]
Politie

Trzech pracowników budowlanych z Polski zauważyło mężczyznę, który wpadł do kanału płynącego przez Groningen. Natychmiast rzucili się mu na pomoc, podali linę i wezwali policję oraz straż pożarną. Wspólnymi siłami wyciągnięto 22-letniego mężczyznę na brzeg. Teraz policja wystosowała oficjalne podziękowanie dla Polaków oraz poinformowała o wręczeniu im prezentów.

Do zdarzenia doszło w sobotę rano ok. 6:50 w Groningen na północy Holandii. Polacy zauważyli młodego mężczyznę, który nie mógł wydostać się z kanału.

 

"22-letni mężczyzna miał szczęście, że trzech polskich pracowników budowlanych zobaczyło go i rzuciło mu linę" - zauważyła policja z Groningen na Facebooku, informując przy okazji, że nagrodziła Polaków za ich postawę.


Polacy, po rzuceniu liny topiącemu się mężczyźnie, natychmiast wezwali służby, gdyż mieli ogromny problem z wyciągnięciem 22-latka na brzeg. Mężczyzna, choć trzymał już linę, kilka razy znikał jeszcze pod wodą. Dopiero po przyjeździe policji i straży pożarnej udało się go wyciągnąć.

 


22-latek trafił do szpitala. Jego stan jest dobry. Policja przyznaje, że wciąż nie wie, w jaki sposób mężczyzna znalazł się w kanale.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie