Ponad 100 lotów z Heathrow odwołanych. Utrudnienia z powodu śnieżyc

Świat
Ponad 100 lotów z Heathrow odwołanych. Utrudnienia z powodu śnieżyc
LadyDisdain/Pixabay.com/CC0 Creative Commons

Ponad sto zaplanowanych lotów z brytyjskiego lotniska Heathrow pod Londynem odwołano z powodu złych warunków pogodowych. Śnieżyce i gołoledź spowodowały utrudnienia w transporcie w różnych częściach Wielkiej Brytanii, a w niektórych regionach obowiązują ostrzeżenia służb meteorologicznych przed warunkami pogodowymi, które mogą stwarzać zagrożenie dla życia.

W sobotę odbyły się jednak regularne rejsy do Nowego Jorku i Chicago wyczarterowane przez brytyjską linię lotniczą British Airways (BA).

 

Na wschodzie Anglii i Szkocji zapanowały surowe warunki meteorologiczne, które mają utrzymać się do końca tygodnia i które obejmą też Walię i centrum kraju.

 

Brytyjskie służby meteorologiczne (Met Office) wydały ostrzeżenia "bursztynowe", które sugerują możliwe "zagrożenie życia" na obszarach północno-zachodniej Anglii, hrabstwa Yorkshire na północy kraju, Midlands w centrum, Londynu na południowym wschodzie kraju.

 

 

Ostrzeżenia będą obowiązywać również w niedzielę, kiedy spodziewane są dalsze śnieżyce.

 

- Jest prawdopodobne, że dojdzie do opóźnień w podróżach drogowych i że część pojazdów utknie po drodze; koleje i transport lotniczy przewidują opóźnienia i odwołania - powiedział przedstawiciel Met Office.

 

Rzecznik British Airways wskazał, że ze względu na warunki meteorologiczne trzeba przez startem odladzać samoloty dla zapewnienia bezpieczeństwa. 

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie