Paraliż komunikacyjny z powodu mrozu. Zamknięte lotniska w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii

Świat

Lotnisko w Genewie zostało w czwartek zamknięte na kilka godzin z powodu silnych mrozów, które w tym tygodniu nawiedziły znaczne obszary Europy. Intensywne opady śniegu i lodowaty wiatr powodują chaos w transporcie także w Szkocji. Ze względów bezpieczeństwa zamknięto lotniska w Glasgow i Edynburgu, a po więcej informacji personel odesłał pasażerów do linii lotniczych.

O wznowieniu połączeń lotnisko w Genewie poinformowało po godz. 9.

 

 

"Ze względu na panujące warunki pogodowe lotnisko w Genewie jest obecnie zamknięte dla ruchu lotniczego aż do odwołania" - poinformowano na stronie internetowej tego portu lotniczego w czwartek rano.

 

"Dlatego radzimy pasażerom, aby w tym czasie nie przyjeżdżali na lotnisko" - dodano.

 

 

Złe warunki pogodowe i silne opady śniegu spowodowały utrudnienia także w portach lotniczych w Szkocji. 

 

Przedstawiciel lotniska w Glasgow poinformował o odwołaniu przylotów i odlotów do godziny 15. 

 

 

Pracownicy portu w Edynburgu poinformowali, żeby nie przyjeżdżać na lotnisko, dopóki nie pojawi się informacja o wznowieniu połączeń. Dodali, że personelu jest za mało, żeby zapewnić bezpieczną obsługę w obecnych warunkach pogodowych. 

 

 

Lodowata "bestia ze wschodu"

 

Synoptycy z Syberii nazwali obecnie panujące warunki pogodowe lodowatą "bestią ze wschodu", która przyniosła ze sobą do wielu regionów w Europie śnieg, silny wiatr i najniższą temperaturę od wielu lat. Mrozy mają się jeszcze utrzymać - pisze Reuters. 

 

polsatnews.pl, PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie