Handlowali nielegalnymi papierosami i "lewym" spirytusem. Sprzedawali barom w Kujawsko-Pomorskim

Polska

150 tys. sztuk nielegalnych papierosów, blisko 400 kg krajanki tytoniowej oraz ponad 200 litrów nielegalnego spirytusu zarekwirowali w dużej operacji funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji w Bydgoszczy. Mundurowi przeszukali kilkadziesiąt miejsc w województwach: kujawsko-pomorskim, łódzkim i mazowieckim. Spirytus był przeznaczony do barów na Kujawach, miał być podawany klientom.

Policjanci z zarządu CBŚP w Bydgoszczy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Toruniu od ponad roku rozpracowywali grupę, która na terenie województw kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i mazowieckiego zajmowała się nielegalnym obrotem krajanki tytoniowej, papierosami i spirytusem.

 

Rozbita dwunastoosobowa szajka

 

Zatrzymano 12 osób podejrzanych o udział przestępczym procederze.

 

Prokuratura przedstawiła wszystkim podejrzanym zarzuty nabywania, przechowywania i wprowadzania do obrotu wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy zawartych w kodeksie karno-skarbowym.

 

Dodatkowo dziesięciorgu z nich ogłoszono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

 

10 milionów strat w podatkach i akcyzie

 

Łączna wartość strat Skarbu Państwa przekracza 10 milionów złotych, w tym z tytułu podatku akcyzowego na ponad 8 milionów złotych i podatku VAT na 2 miliony złotych.

 

Z ustaleń policjantów CBŚP wynika, że grupa mogła działać od września 2016 roku.

 

Zabezpieczony alkohol zostanie poddany szczegółowym badaniom, aby sprawdzić, czy podejrzani nie narazili na utratę zdrowia osób, które spożywały nielegalny spirytus.

 

polsatnews.pl

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze