CBŚP zatrzymało podejrzanych o zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów

Polska

Według nieoficjalnych informacji krakowskie CBŚP zatrzymało podejrzanych o zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów. Dwaj zatrzymani mężczyźni mogą być powiązani z tzw. gangiem karateków.

RMF FM podaje, że w związku z zabójstwem w 1992 roku byłego premiera PRL Piotra Jaroszewicza i jego żony zostały zatrzymane cztery osoby. Według ustaleń radia, jeden z zatrzymanych ujawnił nowe informacje związane z morderstwem, opowiedział o przygotowaniach, samym napadzie i zabójstwie oraz wskazał konkretnych sprawców.

 

W 1994 r. zatrzymano czterech podejrzanych. W 1998 zostali uniewinnieni

 

Jaroszewiczów zamordowano w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 r. w ich willi w warszawskim Aninie. Byłemu premierowi bandyci zacisnęli na szyi rzemienną pętlę. Przedtem go maltretowali. Jego żona, Alicja Solska-Jaroszewicz, zginęła od strzału w głowę z bliskiej odległości ze sztucera męża.

 

W kwietniu 1994 r. zatrzymano czterech podejrzanych o dokonanie tej zbrodni. Od początku twierdzili, że są niewinni, a prokuratura bezzasadnie przypisuje im zabójstwo. W 1998 r. ówczesny Sąd Wojewódzki w Warszawie uniewinnił ich z braku dowodów. W uzasadnieniu wydanego wyroku ocenił, że w początkowej fazie śledztwa organa ścigania dopuściły się rażących uchybień.

 

W 2000 r. wyrok uniewinniający utrzymał Sąd Apelacyjny w Warszawie.

 

 

PAP

dk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie