Ruszył proces ws. pobicia obcokrajowców w Łodzi. "Zostaliśmy zaatakowani, bo mamy inny kolor skóry"

Polska
Ruszył proces ws. pobicia obcokrajowców w Łodzi. "Zostaliśmy zaatakowani, bo mamy inny kolor skóry"
PAP/Grzegorz Michałowski
Obywatel Tunezji zeznający przed sądem

Przed łódzkim sądem okręgowym rozpoczął się w środę proces 33-letniego Kamila W., którego prokuratura oskarżyła o pobicie dwóch obcokrajowców - obywatela Wenezueli i Tunezji. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę na sali sądowej nie było oskarżonego. Jego obrona złożyła wniosek o odroczenie procesu, ale sąd go oddalił. Przesłuchani zostali wszyscy świadkowie, wśród nich obaj pokrzywdzeni. Z ich słów wynikało, że zostali zaatakowani m.in. dlatego, że mają ciemniejszą karnację skóry. Potwierdziły to w swoich zeznaniach pozostałe osoby, także dziewczyna obywatela Wenezueli, która jest Polką.

 

Kopali leżącego

 

Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca ub. roku. Kobieta i Wenezuelczyk szli ulicą Piotrkowską. W pewnym momencie zostali zaczepieni przez grupę młodych mężczyzn, którym nie podobało się, że dziewczyna chodzi z cudzoziemcem o ciemnej karnacji. Gdy powiedziała, że jest on z Wenezueli, jeden z napastników uderzył go pięścią w twarz. Mężczyzna upadł na chodnik; gdy leżał, nadal był bity i kopany.

 

Z pomocą bitemu pośpieszył - jak się później okazało - obywatel Tunezji. Wtedy agresja napastników skupiła się na nim. Był obrażany, został pobity, miał złamany nos.

 

Wezwana na miejsce zdarzenia policja zatrzymała Kamila W. Pozostałych napastników nie udało się złapać. Podczas przesłuchania 33-latek nie przyznał się do winy, twierdząc, że był jedynie obserwatorem bijatyki.

 

Sąd wyznaczył kolejny termin rozprawy na 4 kwietnia. Tego dnia ma być odtwarzany monitoring z miejsca zdarzenia.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie