Atak na 19-letnią imigrantkę z Etiopii. Poszczuli psem i patrzyli, jak ją gryzie

Świat
Atak na 19-letnią imigrantkę z Etiopii. Poszczuli psem i patrzyli, jak ją gryzie
Flickr/Dirk Vorderstraße/CC BY 2.0

Młoda kobieta stała na przystanku tramwajowym w Dreźnie. Obok przechodziła grupa kilku osób. W pewnej chwili jedna z nich zwróciła się do Abisynki wulgarnie, następnie wyzwiskami obrzucili ją pozostali a inna z kobiet poszczuła psem. Późnej spuściła go ze smyczy a zwierzę rzuciło się na uciekającą 19-latkę, przewróciło ją na ziemię i pogryzło.

Abisynkę uratował przechodzień. Przekonał napastników, aby odciągnęli od niej psa.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w Gorbitz, jednej z dzielnic Drezna. Śledztwo prowadzi utworzone niedawno policyjne Centrum Zwalczania Terroryzmu i Ekstremizmu. Poszukiwani są sprawcy i świadkowie zajścia.

 

"Ludzie nie mogą żyć w strachu"

 

- Szczucie psem i przypatrywanie się, jak ktoś zostanie zraniony, jest ohydnym, brutalnym czynem, który potępiam w najwyższym stopniu – powiedziała saksońska minister nauki Eva-Maria Stange. Jak dodała, każdy sprawca podobnego czynu jest niebezpiecznym przestępcą, który musi zostać schwytany i skazany.

 

Gorbitz jest jednym z największych w Dreźnie osiedli mieszkalnych. Od lat żyją tam także imigranci. Jak dotąd nie odnotowano tam incydentów o rasistowskim i ksenofobicznym podłożu.

 

- Trzeba bronić tej koegzystencji i ostro potępiać każdy rasistowski atak - podkreśliła socjaldemokratyczna minister. - Nie można dopuścić, aby ludzie zaczęli żyć w strachu.Dlatego życzyłabym sobie większej prezencji policji w tej części miasta, na placach i zwłaszcza przejściach podziemnych, które od dawna uchodzą wśród mieszkańców za niepewne -  zaapelowała.

 

dw.com

 

 

 

dom/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie