Dziennikarz BBC zapytał Putina o Skripala. "Najpierw rozwiążcie sprawę u siebie"

Świat

Władimir Putin odniósł się do otrucia w Wielkiej Brytanii byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala. Prezydent Rosji zapytany o tę sprawę przez dziennikarza BBC oświadczył, że zanim Wielka Brytania rozpocznie dyskusję z Rosją na ten temat, powinna "wyjaśnić sprawę u siebie".

Podczas wizyty rosyjskiego lidera w Krasnodarze, dziennikarz BBC zapytał Putina: - Panie prezydencie, czy Rosja stoi za otruciem Siergieja Skripala?

 

W odpowiedzi usłyszał: - Niech pan słucha, dziś zajmujemy się tu rolnictwem. Jak widać naszym celem jest stworzenie warunków życia dla ludzi. A mówi pan o jakichś tragediach.

 

Dodał, aby "najpierw wyjaśnili sprawę". - Potem porozmawiamy na ten temat - podsumował.

 

Wielka Brytania i USA: za otruciem stoi Rosja

 

Sekretarz Stanu Rex Tillerson powiedział w poniedziałek, że Biały Dom uważa za uzasadnione podejrzenia Wielkiej Brytanii, jakoby za otruciem byłego pracownika GRU Siergieja Skripala, stała Rosja - podał Reuters. - Pociągnie to za sobą reakcję - dodał Tillerson.

 

Tillerson odniósł się w swojej wypowiedzi do poniedziałkowych słów premier Wielkiej Brytanii Theresy May, która powiedziała, że jest "wysoce prawdopodobne", iż za próbą zabójstwa byłego rosyjsko-brytyjskiego szpiega Siergieja Skripala stała Rosja i zażądała od Kremla złożenia do wtorku pilnych wyjaśnień.

 

66-letni Skripal, były pułkownik rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, który w przeszłości był skazany w Rosji za szpiegostwo na rzecz Wielkiej Brytanii oraz towarzysząca mu 33-letnia córka Julia zostali 4 marca przyjęci w stanie krytycznym do szpitala, gdy stracili przytomność podczas pobytu w centrum handlowym w mieście Salisbury na południowy zachód od Londynu.

 

Reuters

mr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!