Przerażająca walka o życie. Wilk zaplątał się w stalową linkę. Poobgryzał wszystko dookoła

Polska

Młoda samica (wadera), która uwięzła we wnyku, walczyła o życie, o czym świadczą ślady widoczne na drzewie, do którego przywiązana była pułapka. Zwierzę ogryzło gałęzie oraz wszystko wokół siebie. Wadera wpadła w pułapkę w lasach leśnictwa Bieżany (woj. warmińsko-mazurskie), leśnicy uwolnili ją w sobotę.

Kiedy leśnicy z Nadleśnictwa Dwukoły po otrzymaniu informacji o waderze dojechali na miejsce, zobaczyli straszliwy obraz walki o życie. Młoda samica była mocno wycieńczona, co wskazuje, że usiłowała się uwolnić przez wiele godzin.

 

Próbowała przegryźć stalową linkę


O jej determinacji świadczyła także niemal całkowicie przegryziona stalowa linka. Leśnicy mówią, że zostało zaledwie kilka stalowych włókien.


Pracownicy służby leśnej oraz straży leśnej powiadomili o uwięzionym wilku powiatowego lekarza weterynarii, policję oraz straż miejską. Dzięki wspólnej akcji zwierzę uwolniono, jednak konieczne było podanie środka usypiającego.


Lekarz weterynarii po zbadaniu wilczycy orzekł, że obrażenia, których doznała, nie są na szczęście na tyle groźne, by uniemożliwiały przywrócenie zwierzęcia naturze.

 

 

Trwają próby ustalenia kłusownika


Wilk jest w Polsce zwierzęciem podlegającym ścisłej ochronie. Zwierzęta te pełnią bardzo ważną rolę w środowisku przyrodniczym, wpływając na stan populacji innych zwierząt.


Policjanci z Mławy wspólnie ze strażą leśną próbują ustalić sprawcę zakładania stalowych linek. 

 

Według ustawy  prawo łowieckie pozyskiwanie zwierzyny za pomocą narzędzi kłusowniczych i innych niedozwolonych środków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do pięciu lat.


polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie