Wyciekły instrukcje dla polityków PiS. Mają mówić o fake newsach ws. relacji z USA i nagrodach PO

Polska
Wyciekły instrukcje dla polityków PiS. Mają mówić o fake newsach ws. relacji z USA i nagrodach PO
PAP/Marcin Obara

"Strategiczna współpraca z USA nie jest zagrożona, kontakty pozostają na dotychczasowym poziomie. Publikowanie takich informacji świadczy o wojnie informacyjnej prowadzonej z polskim rządem przy pomocy fake newsów" - tak według "Super Expressu" ma głosić treść wewnętrznej instrukcji dla polityków PiS dotyczącej sposobu wypowiadania się w mediach. Instrukcja ma też dotyczyć nagród w resortach.

"Super Express" dotarł do tak zwanych przekazów dnia, czyli wewnętrznych instrukcji dla członków Prawa i Sprawiedliwości. Są to gotowe formuły, które politycy mają wygłaszać w mediach.

 

Przekazy dotyczą relacji polsko-amerykańskich i nagród dla ministrów.

 

"Chcą wywołać medialny poklask"

 

Politycy, pytani o nagrody wręczone członkom rządu premier Beaty Szydło, mają mówić, że premie "to nie były jednorazowe nagrody".

 

"Opozycja posługuje się zsumowanymi kwotami, aby wywołać medialny poklask. Jeśli PO przeszkadzają nagrody, niech zaczną od sprzątania swojego podwórka. Byli ministrowie i powiązani z nimi urzędnicy powinni przekazać swoje nagrody z ośmiu lat rządów na Caritas" - cytuje treść instrukcji "Super Express".

 

"Współpraca nie jest zagrożona"

 

Według dziennika w sprawie pogarszających się relacji ze Stanami Zjednoczonymi po przyjęciu nowelizacji ustawy o IPN politycy rządzącej partii mają podkreślać, że "dwustronna współpraca strategiczna z USA nie jest zagrożona".

 

"Kontakty pozostają na dotychczasowym poziomie. Publikowanie takich informacji świadczy o wojnie informacyjnej prowadzonej z polskim rządem przy pomocy fake newsów. Dziś wielu dziennikarzy nie jest w stanie przeprosić za takie zachowanie" - ma głosić treść instrukcji.

 

se.pl, polsatnews.pl

mr/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie