Zabójstwo polskiego robotnika we Włoszech. W sprawie zatrzymano dwóch Polaków

Świat
Zabójstwo polskiego robotnika we Włoszech. W sprawie zatrzymano dwóch Polaków
Flickr/Maxime Bonzi/CC BY 2.0

Dwóch Polaków zatrzymano w Apulii na południu Włoch pod zarzutem zabójstwa 34-letniego polskiego robotnika sezonowego na terenie jednego z gospodarstw - podały w sobotę włoskie media. Do zbrodni doszło w rejonie, gdzie przed laty Polacy zmuszani byli do pracy niewolniczej.

Lokalne media z Apulii poinformowały, że zwłoki sezonowego robotnika rolnego znaleziono w środę w baraku w gospodarstwie w San Giovanni Rotondo koło Foggii, gdzie mieszkał i pracował. Mężczyzna zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach. Karabinierzy wszczęli śledztwo, w wyniku którego wykluczono wypadek oraz zgon z przyczyn naturalnych.

 

Po przesłuchaniu osób pracujących w gospodarstwie i znajomych ofiary pod zarzutem zabójstwa zatrzymano dwóch Polaków - poinformowała agencja Ansa. Szczegóły sprawy nie są znane.

 

Sezonowi robotnicy zmuszani do niewolniczej pracy

 

O tym samym rejonie w Apulii stało się głośno w 2006 roku, gdy włoska policja we współpracy ze stroną polską ujawniła proceder zmuszania przybyłych z Polski sezonowych robotników rolnych do niewolniczej pracy w tamtejszych gospodarstwach rolnych.

 

Koczowali oni w fatalnych warunkach, byli oszukiwani i maltretowani przez pośredników i nadzorców, głównie Polaków. Z obozowisk na farmach uwolniono wtedy ponad 100 wykorzystywanych obywateli polskich.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie