Próbował zgwałcić kobietę. Policja publikuje film z monitoringu

Polska

Policjanci poszukują mężczyzny, który próbował zgwałcić kobietę w centrum Częstochowy - przewrócił ją na ziemię i podduszał; uciekł spłoszony przez przypadkowego świadka. W środę policja opublikowała film z monitoringu, który zarejestrował prawdopodobnego sprawcę.

Do ataku na młodą kobietę doszło 25 października. Po godz. 23 opuściła ona jeden z lokali w centrum miasta. Szła ulicą Dąbrowskiego, aż do alei Jana Pawła II. Tam, na wysokości kościoła pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, została zaatakowana.

 

Sprawca zaciągnął ją w krzaki, przewrócił na ziemię, usiłował zgwałcić i podduszał, aby nie krzyczała. Napastnika spłoszył najprawdopodobniej przejeżdżający nieopodal rowerzysta. Kobieta zdołała krzyknąć i uwolnić się - relacjonowali policjanci.

 

Śledczy ustalili, że sprawca uciekając z miejsca zdarzenia, poruszał się w charakterystyczny sposób - z wyprostowanymi wzdłuż ciała sztywnymi rękami. Miał na sobie szare dresowe spodnie i kurtkę z kapturem.

 

Świadkowie, lub osoby mogące rozpoznać widocznego na nagraniu i zdjęciach mężczyznę, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP w Częstochowie tel. (34) 369 1280/ 1255 lub z najbliższą jednostką policji.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie