"Bardzo owocna trzygodzinna dyskusja". Jakubiak o negocjacjach posłów Kukiz’15 z kandydatami do KRS

Polska

Poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak przyznał w programie "Tak czy Nie", że posłowie z jego klubu spotkali się z kandydatami zgłoszonymi do KRS, ale nie było to tajne spotkanie - jak podnosi Nowoczesna - ale oficjalne, ponieważ odbyło się w Sejmie.

- Przepraszam, gdzie jest sala 101? W budynku C,D (budynek główny Sejmu - red.) w głównym holu. Jeżeli to jest po cichu gdzieś robione spotkanie, to ja przepraszam: jakiś kosmos fundujemy - ocenił Jakubiak.

 

Poseł przyznał, że nie uczestniczył w spotkaniu, ale rozmawiał z posłami z klubu na jego temat. - Bardzo owocna trzygodzinna dyskusja, Posłowie byli zadowoleni, że sędziowie z nimi rozmawiali na temat przyszłego wyglądu wymiaru sprawiedliwości po reformie. I mieli absolutnie wspólny język w tej sprawie - dodał. 

 

"Sędziowie mieli popierać nasze postulaty"

 

Fakt spotkania posłów Kukiz'15 z 6 kandydatami, których ich klub wskazał do KRS potwierdził we wtorek, również w "Tak czy Nie" poseł tego ugrupowania Paweł Grabowski.

 

- Oczywiście, że było spotkanie Kukiz’15 z kandydatami do KRS, ponieważ warunkiem udzielenia poparcia przez Kukiz’15 dla sędziów zgłoszonych przez grupę sędziów było to, że ci sędziowie mieli popierać nasze postulaty. Przede wszystkim wprowadzenie sędziów pokoju, zwiększenie udziału obywateli we władzy sądowniczej - powiedział. 

 

 

Sędziowie nie są od tego - zauważył poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz. - Nikt nie wiedział, że się spotkali z tymi sześcioma sędziami zupełnie na boku. Dopiero dziś to zostało ujawnione. Nie przyszli na posiedzenie komisji, nie można było się z nimi skontaktować, zadawać pytań, natomiast Kukiz’15 oczywiście, miał szóstkę, z którą mógł porozmawiać - dodał.

 

We wtorek Sejm wybrał 15 sędziów na członków Krajowej Rady Sądownictwa. Dziewięć kandydatur wskazał klub PiS, sześć - klub Kukiz'15. Pozostałe kluby nie skorzystały z prawa wskazania kandydatur. Kluby: PO, Nowoczesna i PSL-UED nie wzięły później udziału w głosowaniu ws. wyboru kandydatów.

 

Polsat News

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie